Aktualności

Dopłaty bezpośrednie - Pieniądze już na kontach rolników

Data publikacji:

Rozpoczęły się wypłaty zaliczek na poczet płatności bezpośrednich za 2017 r. Ich wysokość, podobnie jak w roku ubiegłym, wynosi 70 proc. kwoty dopłat.

 Od !6  do 20 października br. na konta bankowe ok. 286 tys. rolników trafiło 1,4 mld zł. Wypłata zaliczek potrwa do końca listopada. Szacuje się, że z tego tytułu rolnicy otrzymają łącznie ok. 10 mld zł. Pozostała część pieniędzy będzie wypłacana sukcesywnie od 1 grudnia. Całkowita pula środków przeznaczona na płatności bezpośrednie za 2017 r. wynosi 14,8 mld zł. W bieżącym roku wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich złożyło ok. 1,342 mln rolników, ale zaliczki otrzymają ci, którzy spełnili warunki  ich przyznania. W pierwszej kolejności pieniądze trafią do rolników z terenów, które zostały zniszczone przez klęski żywiołowe oraz z obszarów objętych ASF. Dla rolników istotny jest termin przyznania środków – okres jesienno-zimowy – ponieważ to pozwala im na zakup po niższych cenach niż wiosną nawozów, środków ochrony roślin czy sprzętu rolniczego.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.