Dobre wyposażenie opryskiwaczy Krukowiak

Data publikacji:
opryskiwacz krukowiak

– Na bezpieczeństwo, dokładność i skuteczność wpływa wiele czynników. Przemyślana konstrukcja maszyny na etapie projektowania oraz staranne wykonanie to połowa sukcesu. Warto wspomnieć też o współpracy z niemiecką firmą Müller Elektronik – uważa Filip Chojnacki, specjalista ds. marketingu KFMR Krukowiak.

Pozwoliło to producentowi z Brześcia Kujawskiego na wdrożenie systemów Isobus, dwóch wersji elektrycznego rozłączania poszczególnych rozpylaczy oraz pneumatycznego rozłączania poszczególnych rozpylaczy. System IQ dostępny jest w dwóch wersjach: podstawowej Spray-IQ BASIC i zaawansowanej Spray IQ TOP. Pierwsza opcja umożliwia elektryczne, precyzyjne sterowanie każdą dyszą indywidualnie przez GPS. Dzięki temu do minimum ograniczono nakładanie strumieni, co obniża koszt oprysku oraz ma mniejszy wpływ na środowisko. Wersja zaawansowana steruje dyszami za pomocą elektrozaworu z modulacją impulsów z częstotliwością do 25 Hz.

W ten sposób można nie tylko precyzyjnie dawkować środek roboczy, ale również stosować jednocześnie różne dawki przy tym samym ciśnieniu i wielkości kropli za pomocą jednego rozmiaru dysz. System IQ może być instalowany także podczas modernizacji starszych opryskiwaczy, montowany jest wówczas na konwencjonalnych głowicach w miejscu urządzenia zapobiegającego kapaniu.

Opryskiwacze Krukowiak są standardowo wyposażone w urządzenia ułatwiające skrócenie czasu przeznaczonego na napełnianie zbiornika. Rozbudowany rozwadniacz zasysa środki ochrony z większych lub mniejszych pojemników oraz pozwala na dokładne wypłukanie pozostałości. Istnieje także możliwość montażu przyłącza hydrantowego i przepływomierza dla dokładnego odmierzania ilości cieczy wlewanej do zbiornika. Po osiągnięciu wybranego poziomu zawór automatycznie odcina dopływ.
 

 

– Nieustannie zbieramy i analizujemy dane dotyczące naszych maszyn, a szczególną uwagę przywiązujemy do stabilności belki.

– mówi Filip Chojnacki.

Tutaj dostępne są 2 rozwiązania: wyposażenie belki w 2 czujniki: - BoomLevel System wówczas belka będzie automatycznie utrzymywana nad łanem w zadanej wysokości i pod odpowiednim kątem lub wersja z 3 czujnikami BoomLevel System Plus. W tym przypadku każde ramię niezależnie utrzymuje automatycznie zadaną wysokość i pochylenie nad łanem. Większa liczba czujników zalecana jest dla upraw na nierównym terenie.

Opryskiwacze tej marki są wyposażone w mieszadło wysokiej wydajności, co gwarantuje optymalne rozpuszczenie środków ochrony roślin oraz utrzymanie zalecanego poziomu ich stężenia. Producent oferuje także system obiegu cyrkulacji cieczy w belce, który odpowiada za wypełnienie przewodów na belce cieczą znajdującą się w zbiorniku. Można przez to prowadzić oprysk nawet po wcześniejszym płukaniu, a brak przestojów w pracy zwiększa jej wydajność. Do oprysku w uprawach warzyw popularny jest rękaw powietrzny, pozwalający przeprowadzać zabiegi w niesprzyjających warunkach atmosferycznych np. przy silniejszym wietrze.

Opryskiwacze Krukowiak podlegają ścisłej kontroli jakości, spełniają restrykcyjne normy dotyczące ochrony środowiska. Ponadto większość oferowanych maszyn wyposażona jest w moduły GPS, które poprawiają też komfort pracy operatora, gdyż automatycznie wyłączają poszczególne sekcje lub dysze, jeżeli znajdą się poza wyznaczonym obszarem roboczym.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.