Aktualności

Dobra jakość i adekwatna cena od Tech-Rol

Data publikacji:

Z perspektywy użytkowników maszyn rolniczych jednym z kluczowych elementów ich udanej eksploatacji jest odpowiedni dobór części zamiennych. Każdy z nich ma na rynku szereg opcji do wyboru - oryginały lub zamienniki w zakresie części nowych, a także części używane czy też nawet po regeneracji. Jak do tej kwestii podchodzi firma Tech-Rol z Ożarowa na Mazowszu?

    Dobra jakość i adekwatna cena od Tech-Rol

    Magazyn centralny firmy Tech-Rol w Ożarowie Mazowieckim.

Asortyment naszej firmy opiera się na produktach będących częściami oryginalnymi, od których zawsze zaczyna się bieg życia danego produktu pochodzącego prosto od jego producenta/wynalazcy. Kolejnym krokiem życia produktu na rynku są jego kolejne odsłony w różnej specyfikacji materiałowej, kolorystycznej czy technicznej zawsze zależnej od sposobu jego wytwarzania, które to są różne w zależności od producenta. Takie produkty nazywamy zamiennikami a ze względu na dużą ilość funkcjonujących na rynku fabryk je produkujących, swoją różnorodnością, ilością i tym sposobem dostępnością są ważnym elementem uzupełniającym każdy dobrze skonstruowany asortyment. Oferta firmy Tech-Rol zawsze dbała o jak najszerszy asortyment co było tym łatwiejsze im więcej podmiotów produkcyjnych na przełomie ostatnich 30 lat powstawało - wyjaśnia Kamil Brodziak, członek zarządu firmy Tech-Rol.

– W naszej ofercie występują części oryginalne i zamienne, dające naszym klientom szeroki wachlarz produktów do wyboru od ręki, co jest nie lada wyzwaniem, co jest rzadkie na polskim rynku, a co pozwala nam się nazywać hurtownią części zamiennych w prawdziwym tego słowa znaczeniu – dodaje.

Ze sprawdzonych źródeł

Jak zatem dobrze skroić ofertę w zakresie części zamiennych?

– Obecnie na rynku mamy szeroką gamę produktów rożnych marek w każdym zakresie asortymentowym. Konkurują one ze sobą technologią wykonania, wytrzymałością, kolorystyką, sposobem pakowania, znakowania i ostatecznie ceną, co łącznie daje specyfikę danej marki. Tech-Rol jako hurtowy oferent części zamiennych posiada w swojej ofercie różne marki, gwarantując klientom wybór produktów w różnym przedziale cenowym, ale zawsze producentów sprawdzonych. Nasi klienci - sklepy rolnicze i mechanicy doskonale znają realia rynku części zamiennych i wiedzą, że tylko produkt dobry jakościowo w adekwatnej do tego cenie jest w stanie znaleźć zbyt wśród klientów detalicznych. Wszyscy na rynku dystrybucji części wiemy, że cena produktu jest odzwierciedleniem wielu elementów związanych z daną marką począwszy od materiału, wykonania po pakowanie i marketing – twierdzi Kamil Brodziak.

– Użytkownikom maszyn rolniczych radzimy zawsze zachowanie praktyczne z ich punktu widzenia w przypadku części rolniczych, a więc porównanie produktów co do ich specyfikacji (waga, kolor, wykonanie, wymiary, opakowanie) z ich aktualną ceną, biorąc pod uwagę miejsce w maszynie, gdzie dana część występuje. Jeżeli dana część maszyny jest łatwo dostępna użytkownikowi i możliwa do szybkiej i wobec tego niskokosztowej wymiany, nie musi być przedmiotem wnikliwej analizy gdyż wystarczą zwykłe klienckie gusta - łatwo ją przecież wymienić. Wymiana części niedostępnej użytkownikowi ze względu na miejsce występowania w maszynie powinna opierać się na poradzie od sprzedającego, gdyż tylko praktyczne doświadczenie z daną marką daje praktyczny obraz jakości części – podkreśla.

Dostępność części zamiennych jest podstawowym warunkiem funkcjonowania na rynku techniki rolniczej. W innym przypadku elementy takie jak cena czy marka schodzą na dalszy plan. Będąc hurtownią rolniczą Tech-Rol jako swój priorytet zawsze stawia dostępność produktów.

– Nie jest to proces łatwy - ze względu na wielkość asortymentu, szybki - ze względu na okresy produkcyjne i łańcuchy dostaw, ale na pewno jest kosztowny - ze względu na konieczną infrastrukturę i zasoby finansowe. Każdy oferowany w naszej ofercie produkt jest dostępny od ręki gdyż jest zabezpieczony odpowiednim zapasem w naszym magazynie. Jako hurtownia rolnicza czujemy się odpowiedzialni za powszechną dostępność części rolniczych na polskim rynku, biorąc na siebie różne niespodziewane trudności ostatnich kilku lat związanych ze światowym łańcuchem dostaw – twierdzi członek zarządu Tech-Rol.

Użytkownicy maszyn rolniczych patrzą również na pochodzenie kupowanych części.

– Produkty rodzimych producentów stanowią trzon naszej oferty produktowej, której uzupełnieniem są produkty pochodzące z zagranicy. Rynek części rolniczych zna wiele przypadków, iż dany producent oprócz swojej marki produkuje części „łudząco podobne” pod inną marką. To marka bierze na siebie odpowiedzialność za to, gdzie i przez kogo wytwarzane są produkty, które oferuje. Dobre produkty dają marce renomę, te inne mogą ją odebrać. Tech-Rol w swojej ofercie prowadzi kilkaset marek różnych producentów, wyraźnie wskazując je przy produkcie. Możliwość wyboru jest tym co nasz klient potrzebuje, a każdy rozwój w tym, zakresie buduje polski rynek części – uważa Kamil Brodziak.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.