[ATR] Aktualności kombajny do ziemniaków

Dni Ziemniaka - kombajny w akcji

Data publikacji:

Tegoroczne, XXIV Dni Ziemniaka, zorganizowane w ostatni weekend sierpnia w Kalinowej w gm. Błaszki, w Łódzkiem, były okazją do zaprezentowania nowych odmian, innowacyjnych technologii sadzenia, pielęgnacji, zbioru oraz nawożenia i ochrony ziemniaka, a także możliwości wykorzystania w rolnictwie nowoczesnych rozwiązań, takich jak systemy prowadzenia GPS czy drony skanujące pola.

Nie zabrakło oczywiście sprzętu rolniczego, głównie dedykowanego do produkcji ziemniaka, a gwoździem maszynowego programu były pokazy zbioru. W tym roku organizatorom udało się po raz pierwszy zgromadzić czołówkę kombajnów, z której zabrakło w zasadzie tylko maszyn firmy DeWulf. Zaprezentowano w sumie 10 kombajnów, w tym 2 samojezdne marek AVR, Ropa, Grimme, Sator, dostarczonych przez firmy Agro-Sieć, Agrarada, Inwestrol, Agrotop Kaczmarek. Maszyny zaczepiane współpracowały z ciągnikami New Holland, Deutz-Fahr i Case, pochodzącymi z firm Agros Wroński, Invest-Rol, Agromarket Wiewiecko.

Podczas pokazu w Kalinowej wystąpiły aż 4 kombajny AVR - 3 zaczepiane modele Spirit 5200, 6200 i 9500 oraz ważący 23,5 t, 4-rzędowy samojezdny Puma 3 z 469-konnym silnikiem i 8-tonowym bunkrem. Spośród kombajnów Ropa w pracy zademonstrowano model Keiler I, jedyny jednorzędowy w pokazie, oraz dwurzędowy Keiler II z 8-tonowym bunkrem. Markę Grimme reprezentowały dwie maszyny zaczepiane, w tym SE 75-55, oraz 4-rzędowy samojezdny Varitron 470 o mocy 439 KM, ze zbiornikiem 7-tonowym.

Kombajnom towarzyszyły przyczepy Vaia, Metaltech, Pichon oraz, po raz pierwszy w Polsce, unikatowa, opatentowana przyczepa z wysokim wysypem Trans D20 belgijskiej firmy Dezeure, wyposażona w rolkowy zespół (Turbocleaner) oczyszczający bulwy podczas rozładunku. Po zebraniu z pola ziemniaki trafiały na stoły oraz przenośniki firm AVR, Grimme i Pro Vega.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.