Aktualności

DLA SZKÓŁ ROLNICZYCH

Data publikacji:

Firmy Agro-Masz i Agrii Polska postanowiły podzielić się swoim know-how z uczniami szkół średnich. Efektem tego jest nowy projekt „Agro-Masz i Agrii dla szkół rolniczych”, w ramach którego na początku marca 2020 r. odbyły się pierwsze spotkania z młodzieżą.

 

W pierwszych dwóch spotkaniach uczestniczyło w sumie 116 uczniów z pięciu szkół rolniczych. Co jest głównym celem projektu? Oczywiście przekazanie wiedzy oraz praktyczne zaprezentowanie nowoczesnych technologii upraw oraz maszyn rolniczych. Oto bowiem młodzież na poletku Agrii Demo, czyli na „żywym organizmie”, mogła porównać i zaobserwować różnicę między uprawą płużną, uproszczoną a pasową. Uczniowie byli czynnie zaangażowani w prace na polu, wykazując duże zainteresowanie obserwacją morfologii i kondycji roślin. Części praktycznej towarzyszyły warsztaty teoretyczne, w ramach których omówiono m.in. najważniejsze elementy związane z uprawą rolną. Dodatkowo, młodzi adepci szkół rolniczych mieli możliwość zwiedzić nowoczesny zakład produkcyjny firmy Agro-Masz w Strzelcach Małych w woj. łódzkim i przyjrzeć się z bliska budowie maszyn rolniczych.

Pobierz magazyn

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.