Aktualności

Deutz-Fahr - Testy w polu

Data publikacji:

W podpoznańskim gospodarstwie rolnym Głuszyna Leśna firma SDF Polska 13 września zorganizowała testy polowe ciągników i kombajnów marki Deutz-Fahr. Uczestniczący w nim przedstawiciele prasy, w tym redakcja atr express, mogli zapoznać się z bogatą ofertą maszyn z tym znakiem, w tym z ciągnikami rolniczymi o mocy od 75 do 336 KM czy też kombajnami reprezentującymi serie 5000, 6000 i 7000.

    ciągniki na poluciągnik z przyczepąkombajny na polu

Wiele uwagi poświęcono prezentacji tegorocznego hitu sprzedaży, czyli modelu Deutz-Fahr 5110G o mocy 107 KM - w pierwszych ośmiu miesiącach br. nabywców znalazło 77 sztuk tego ciągnika, co plasuje go na miejscu 5. w gronie najpopularniejszych modeli w 2019 r. Model 5110G reprezentuje serię 5G, którą tworzy 7 modeli z 3- lub 4-cylindrowymi silnikami FARMotion o mocy od 75 do 116 KM, wyposażonych w układ EGR i DOC lub SCR. Wyposażone m.in. w stuprocentową blokadę mechanizmów różnicowych czy w przygotowanie do ładowacza czołowego ciągniki z serii 5G można bardzo elastycznie konfigurować, a do wyboru są np. 4- i 5-biegowe skrzynie z 3 półbiegami, zapewniające maksymalnie 60 przełożeń do jazdy do przodu i do tyłu, czy też rewers mechaniczny lub elektrohydrauliczny (prezentowany model był wyposażony również w pokrętło do regulacji szybkości działania rewersu oraz funkcję Stop&Go). Do dyspozycji są również różniące się wydajnością układy hydrauliczne - maksymalny wydatek to odpowiednio: 55, 60 lub 90 l/min.

Mistrzowskie duety

Dostępne na rynku ostatnie egzemplarze poszczególnych serii ciągników Deutz-Fahr są oferowane w ramach kampanii promocyjnych „Mistrzowskie Duety”. Wśród nich są także prezentowane przez Jarosława Figurskiego, specjalistę ds. produktu, ciągniki Deutz-Fahr Agrotron 6165 (seria 6 obejmuje modele o mocy od 150 do 215 KM), w których można wybierać spośród trzech wariantów układu napędowego. W podstawowej wersji PowerShift do dyspozycji użytkownika jest 5 biegów zmienianych dźwigniami i 6 półbiegów PowerShift zmienianych pod obciążeniem za pomocą przycisków. W pokazanym również w Głuszynie Leśnej modelu z przekładnią RCShift zmiana biegów odbywa się półautomatycznie lub automatycznie, zaś najbardziej zaawansowane rozwiązanie zakłada skrzynię bezstopniową TTV. W układzie hydraulicznym do wyboru są pompy o wydatku do 90, 120 lub 160 l/min (tylko z przekładnią TTV).

Żniwa a'la Deutz-Fahr

Przedstawiciele SDF Polska zaprezentowali także atuty kombajnów ze znakiem Deutz-Fahr, wśród ich reprezentanta najpopularniejszego segmentu maszyn żniwnych w Polsce (przedział 200-250 KM), który bez wątpienia reprezentuje model C6205 TS (hedery o szerokości od 4,2 do 5,4 m) dostępny w dwóch wersjach - z bębnem młócącym i odrzutnikiem słomy (standard) oraz poprawiającym wydajność o ok. 20% turbo separatorem (opcja).

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.