Wiele uwagi poświęcono prezentacji tegorocznego hitu sprzedaży, czyli modelu Deutz-Fahr 5110G o mocy 107 KM - w pierwszych ośmiu miesiącach br. nabywców znalazło 77 sztuk tego ciągnika, co plasuje go na miejscu 5. w gronie najpopularniejszych modeli w 2019 r. Model 5110G reprezentuje serię 5G, którą tworzy 7 modeli z 3- lub 4-cylindrowymi silnikami FARMotion o mocy od 75 do 116 KM, wyposażonych w układ EGR i DOC lub SCR. Wyposażone m.in. w stuprocentową blokadę mechanizmów różnicowych czy w przygotowanie do ładowacza czołowego ciągniki z serii 5G można bardzo elastycznie konfigurować, a do wyboru są np. 4- i 5-biegowe skrzynie z 3 półbiegami, zapewniające maksymalnie 60 przełożeń do jazdy do przodu i do tyłu, czy też rewers mechaniczny lub elektrohydrauliczny (prezentowany model był wyposażony również w pokrętło do regulacji szybkości działania rewersu oraz funkcję Stop&Go). Do dyspozycji są również różniące się wydajnością układy hydrauliczne - maksymalny wydatek to odpowiednio: 55, 60 lub 90 l/min.
Mistrzowskie duety
Dostępne na rynku ostatnie egzemplarze poszczególnych serii ciągników Deutz-Fahr są oferowane w ramach kampanii promocyjnych „Mistrzowskie Duety”. Wśród nich są także prezentowane przez Jarosława Figurskiego, specjalistę ds. produktu, ciągniki Deutz-Fahr Agrotron 6165 (seria 6 obejmuje modele o mocy od 150 do 215 KM), w których można wybierać spośród trzech wariantów układu napędowego. W podstawowej wersji PowerShift do dyspozycji użytkownika jest 5 biegów zmienianych dźwigniami i 6 półbiegów PowerShift zmienianych pod obciążeniem za pomocą przycisków. W pokazanym również w Głuszynie Leśnej modelu z przekładnią RCShift zmiana biegów odbywa się półautomatycznie lub automatycznie, zaś najbardziej zaawansowane rozwiązanie zakłada skrzynię bezstopniową TTV. W układzie hydraulicznym do wyboru są pompy o wydatku do 90, 120 lub 160 l/min (tylko z przekładnią TTV).
Żniwa a'la Deutz-Fahr
Przedstawiciele SDF Polska zaprezentowali także atuty kombajnów ze znakiem Deutz-Fahr, wśród ich reprezentanta najpopularniejszego segmentu maszyn żniwnych w Polsce (przedział 200-250 KM), który bez wątpienia reprezentuje model C6205 TS (hedery o szerokości od 4,2 do 5,4 m) dostępny w dwóch wersjach - z bębnem młócącym i odrzutnikiem słomy (standard) oraz poprawiającym wydajność o ok. 20% turbo separatorem (opcja).