Nowości

Deutz-Fahr 5 DS TTV - Bezstopniowo w uprawach owoców i winorośli

Data publikacji:

Firma Deutz-Fahr zaprezentowała po raz pierwszy ciągnik specjalny z przekładnią bezstopniową  - 5 DS TTV. Opracowany od podstaw ciągnik posiada dalsze innowacje, które mają ułatwiać pracę w uprawach specjalnych, takich jak uprawy winorośli czy owoców. Cechami wyróżniającymi są: nowa kabina z innowacyjną koncepcją obsługową, nowa wydajna instalacja hydrauliczna i ulepszony komfort jazdy i obsługi.

    deutz-fahr ciągnik

Jeśli chodzi o silnik, firma Deutz-Fahr stawia na nowoczesne i oszczędne silniki dieslow­skie z turbodoładowaniem „Farmotion” z technologią CommonRail i 3 lub 4 cylindrami, które mają się wyróżniać ciągłym rozwijaniem mocy, wysokim użytko­wym momentem obrotowym i oszczędnym zużyciem paliwa. Dostępne są dwa silniki 3-cylin­d­rowe o pojemności skokowej prawie 3 l i maksymalnej mocy 88 i 97 KM (65 i 71 kW). Do te­go do­cho­dzą jeszcze trzy silniki 4-cylindrowe o pojemności skokowej 3,8 l i mocy 88, 102 i 113 KM (65, 75 i 83 kW). Nowa bezstopniowa przekładnia TTV serii 5 DS ma łączyć efek­tyw­ność przekładni mechanicznej z komfortem i lekkością pracy przekładni hydrostaty­cz­nej. Pręd­kość jazdy mo­żna regulować bezstopniowo w zakresie od 0 do 40 km/h i jest ona osiągana przy o­sz­­czę­dzają­cej pali­wo niskiej prędkości obrotowej silnika wynoszącej zaledwie 1650 obr./min. Do dyspo­zycji pozostają dwa załączane automatycznie zakresy jezdne, tj. zakres roboczy 0-22,8 km/h i zakres transportowy 22,8-40 km/h. Nowy ciągnik 5 DS TTV jest na razie dostępny w wersji DS - dwa rozstawy osi i szerokość zewnętrzna 1,36 m.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.