[ATR] Aktualności

Defalin - W nowej siedzibie

Data publikacji:

Na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park” , Podstrefa Świebodzice powstaje nowa siedziba firmy Defalin.

Marka, której korzenie sięgają początków XX wieku znana jest na rodzimym rynku głównie z produkcji sznurków do maszyn rolniczych, sznurków ogrodniczych, ale również sznurków innej maści, linek i taśm opakowaniowych. Siedziba firmy mieści się w Świebodzicach przy ulicy Towarowej na powierzchni 2,14 ha. Jednak niedługo adres ten ulegnie zmianie. Wszystko dzięki zakrojonej na szeroką skalę inwestycji, w ramach której powstaną dwie nowe hale produkcyjne oraz powierzchnia biurowa i magazynowa. Inwestycja w wysokości około 40 mln zł w całości jest pokryta ze środków własnych firmy. Przedstawiciele firmy zwracają uwagę, iż nie było już możliwości rozbudowy lokalizacji przy Towarowej, a ambicje związane z rozwojem technologicznym i zwiększeniem produkcji nie słabną. Konieczne było zatem przeniesienie i rozbudowa przedsiębiorstwa.
Według planów, do końca 2020 r na powierzchni 3,5 ha powstanie nowoczesny kompleks produkcyjno-magazynowy o łącznej powierzchni hal 12 tys. m².
Już teraz trwają prace przy budowie pierwszej hali, w której docelowo powstaną linie do produkcji polipropylenowych taśm opakowaniowych. Do nowej hali o powierzchni 6,3 tys. m² przeniesione zostaną linie do produkcji taśm. Możliwości logistyczne budowanej hali będą bardzo duże. Ma ona pomieścić łącznie 6 linii produkcyjnych i zapewniać przepustowość na poziomie 720 ton miesięcznie. Co więcej budowa nowej placówki ma się zakończyć w styczniu 2018 roku, natomiast infrastruktura techniczna w całości przeniesiona będzie do 2019 r.
Oprócz hal produkcyjnych w nowej lokalizacji przy ul. Przemysłowej powstanie również powierzchnia biurowa i socjalna.


W związku z tym na początku lipca podpisano akt erekcyjny oraz wmurowano kamień węgielny pod budowę nowej siedziby Defalin Group. Co ciekawe, po podpisaniu dokumentu, wmurowano go w fundamenty wznoszonej budowli w specjalnej tubie. Znalazł się w niej również pendrive z informacjami na temat firmy oraz zdjęciami z całej uroczystości.


Drugim etapem budowy nowej siedziby będzie powstanie kolejnej hali produkcyjnej, której powierzchnia również będzie wynosić około 6 tys. m². W tym budynku odbywać się będzie produkcja sznurka rolniczego. Firma Defalin jest jednym z największych producentów sznurka rolniczego. Produkty przedsiębiorstwa oferowane są nie tylko w naszym kraju. Duża część produkcji jest eksportowana na teren Europy Zachodniej, Ameryki Północnej oraz Afryki Północnej, gdzie największym zainteresowaniem cieszą się sznurki grube. W naszym kraju najbardziej popularne wśród konsumentów są sznurki średnie.

BK

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.