I tak przykładowo dzięki badanym podczas testu foliom premium Triowrap i Trioplus firmy Trioplast straty suchej masy w belach mogły zostać zredukowane nawet do 1,3%. W porównaniu do tego standard strat według wcześniejszych niezależnych badań rynkowych wynosił 3-5%.
Nieoczekiwanie nawet folie Trioplast o grubości 21 μ i 19 μ w porównaniu do folii premium tego producenta o standardowej grubości 25 μ uzyskały tak samo dobry lub częściowo nawet lepszy wynik zakiszania. – Folie te nie są po prostu tylko i wyłącznie cieńsze, lecz są przy tym optymalizowane pod względem wytrzymałości. Jest to zasługa specjalnej technologii produkcji i zagęszczania – wyjaśnia Franz-Josef Lichte z firmy Trioplast.
Zastosowana technologia zmniejsza jeszcze bardziej przepuszczanie tlenu przez folię i tym samym zapobiega niewłaściwej fermentacji czy powstawaniu pleśni. Dzięki mniejszej grubości materiału na taką samą wielkość rolki można nawinąć więcej metrów bieżących, tak że liczba bel w przeliczeniu na rolkę może być znacznie większa. W przypadku beli o masie 670 kg redukcja straty paszy z 3 do 1,3% oznacza zysk większy o ok. 0,5 euro za belę. Jeśli jako wartość wyjściową przyjmiemy 5-proc. utratę masy, zysk ten może się zwiększyć o 2,10 euro. Przeliczając to na rolkę folii stretch przy sześciowarstwowym owijaniu, można zaoszczędzić między 20 a 43 euro na rolkę. – Inwestycja w folię premium zawsze opłaca się pod względem bezpieczeństwa procesu, zdrowia zwierząt i portfela – podsumowuje Lichte. To w przypadku „cieńszych folii” mniejsze o 16 czy 24% wykorzystanie materiału chroni zasoby naturalne - przy tej samej albo nawet lepszej wydajności produktu do środowiska dostaje się mniej tworzywa sztucznego. Dodatkowo powstaje mniej śmieci z opakowań, przede wszystkim wtedy, gdy rolki folii są dostarczane w tzw. opakowaniu contractorwrap, w którym rezygnuje się z kartonów wokół każdej pojedynczej rolki.
Trioplast produkuje folie rolnicze i przemysłowe w kilku oddziałach w Europie. Wyspecjalizowani partnerzy handlowi sprzedają swe produkty rolnikom i firmom usługowym. Ochrona środowiska także znajduje się w centrum zainteresowania rozwoju produktów - Trioplast wykorzystuje w produkcji wyłącznie polietylen, który można w 100% poddać recyklingowi, a także od roku 2012 wspiera system odbioru folii ERDE. Dzięki temu ze starych folii wykonuje się nowe tworzywa.