[ATB] Aktualności

Dana/Oerlikon Drive Systems - Wzmacnianie pozycji

Data publikacji:

Czołowy producent układów przeniesienia napędu do samochodów, pojazdów użytkowych i maszyn, firma Dana, podpisała umowę na zakup znanej z produkcji przekładni czy produktów wspomagających elektryfikację pojazdów firmy Oerlikon Drive Systems. Aby sfinalizować transakcję, nabywca zaangażował środki w wysokości 600 mln CHF (607 mln dolarów).

Inwestycja ta przyniesie znaczącą długoterminową wartość, przyspieszając nasze zaangażowanie w elektryfikację pojazdów, a także wzmacniając portfolio technologiczne dla każdego z naszych rynków docelowych – skomentował Jim Kamsickas, prezes i dyrektor generalny Dana. Przeprowadzenie transakcji jest szczególnie istotne ze względu na zwiększenie zaangażowania na kluczowych rynkach wzrostu, takich jak Chiny czy Indie. Przejęcie to skutkuje również włączeniem do sieci centrów technologicznych firmy Dana kolejnych 5 ośrodków badawczo-rozwojowych.

Globalny gracz

Firma Oerlikon Drive Systems uzyskała w 2017 r. przychód w wysokości 730 mln CHF (738,6 mln USD) - zatrudnienie w tym czasie wyniosło ok. 5,9 tys. osób. Przedsiębiorstwo obsługuje 10 zakładów produkcyjnych i inżynieryjnych w Chinach, Indiach, Włoszech, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, a dwa dodatkowe obiekty powstają w Chinach. Przejęcie Oerlikon Drive Systems powinno zostać sfinalizowane pod koniec 2018 r. lub w I kwartale 2019 r.
Jednocześnie firma Dana podała swoje wyniki finansowe za II kwartał 2018 r. - w tym czasie producent zanotował wzrost sprzedaży o 12% (214 mln USD), do kwoty 2,1 mld USD, co związane było przede wszystkim z wyższym popytem na najważniejszych rynkach zbytu. W świetle tych pozytywnych wyników oraz umowy o przejęcie Oerlikon Drive Systems Dana prognozuje, iż sprzedaż w całym 2018 r. powinna osiągnąć rekordowo wysoki poziom.

GA

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.