[ATR] Nowości Dammannopryskiwacze

Dammann - Rok z jubileuszem

Data publikacji:
claas maszyna

Na przekór koniunkturze w rolnictwie widać rosnące zainteresowanie doskonale wyposażonymi opryskiwaczami - w rozmowie z Grzegorzem Antosikiem mówi Marek Felich, przedstawiciel marki Dammann na rynku polskim.

Jak Pan ocenia rok 2018 na rynku polskim dla marki Dammann?
Zdecydowanie jest to ocena bardzo dobra. Wszystko za sprawą bardzo dobrych wyników sprzedaży opryskiwaczy samojezdnych - mogę się pochwalić sprzedażą imponujących prześwitem pierwszych trzech modeli „Highlander”, bardzo bogato wyposażonych, m.in. w kurtynę powietrzną, system ProControl czy możliwość wyłączania każdej dyszy osobno. Oczywiście dużym zainteresowaniem cieszą się również inne opryskiwacze marki Dammann, również zaczepiane - jedną z takich maszyn wyposażoną w zbiornik o pojemności 4800 l dostarczyliśmy do klienta posiadającego gospodarstwo warzywnicze.

Widać zatem doskonale, że coraz częściej kluczową rolę odgrywa jakość oprysku…
Wiadomo, że nie wszyscy rolnicy przykładają do tego wielką uwagę, jednak poziom świadomości w tym zakresie jest coraz wyższy. Argumenty za tym są oczywiste - wysoka jakość i dokładność oprysku jest ze zdecydowaną korzyścią dla portfela rolnika. Najlepiej obrazuje to przykład jednego z naszych świadomych klientów, który po zakupieniu opryskiwacza Dammann zadzwonił mówiąc, że na jednym z pól zawsze dawkował środki ochrony roślin na 110 ha, a teraz jedynie na 100 ha… Mówiąc jednak o naszych opryskiwaczach wypada wspomnieć nie tylko o cieszącym oko faceliftingu, ale również o szeregu innowacji istotnie zwiększających komfort pracy, jak np. ergonomiczna kabina czy system D-C-D do sterowania belką opryskową czy system C-C-A kontroli wydatku cieczy przy roznych predkosciach belki w czasie pokonywania zakretow. W systematycznym udoskonalaniu maszyn mamy duże doświadczenie - wszak w 2019 r. Dammann obchodzi swoje 40-lecie.

Na koniec, czego należy się spodziewać na rynku opryskiwaczy w 2019 r.?
Sądzę iż bieżący sezon będzie jeszcze lepszy niż ubiegły. Widać to doskonale po poziomie zamówień na rok 2019, który już na dziś jest dwucyfrowy. Wśród tych maszyn oczywiście pierwsze skrzypce odgrywają najbardziej wartościowe opryskiwacze samojezdne - wartość każdego z nich oscyluje wokół kwoty 1,5 mln zł. W tym roku będą stanowiły około połowy maszyn Dammanna sprzedanych na rynku polskim - przyszli użytkownicy muszą na nie cierpliwie czekać, gdyż termin realizacji zamówień przekracza pół roku.

Dziękujemy za rozmowę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.