Dammann - pH i temperatura pod kontrolą

Dammann - pH i temperatura pod kontrolą

Jedną z ostatnich nowości niemieckiego producenta opryskiwaczy, firmy Dammann, jest układ o nazwie Dammann Fluid Indicator. Jest to wskaźnik określający pH oraz temperaturę cieczy roboczej opryskiwacza.

Punktem wyjścia do prac nad opracowaniem Fluid Indicatora była świadomość, iż rozpuszczalność środków ochrony roślin oraz skuteczność przeprowadzonego zabiegu zależą między innymi od temperatury cieczy i wartości pH. Są to parametry, które można zmieniać, korzystając z odpowiednich dodatków, doprowadzając do uzyskania odpowiednich wartości optymalnych.
Większość środków ochrony roślin wykazuje najlepszy efekt działania, gdy pH cieczy mieści się w zakresie 4-6. Część składników aktywnych traci swoje właściwości od wartości pH powyżej 7, ponieważ ulegają degradacji w wyniku hydrolizy alkalicznej. Jak podkreślają specjaliści Dammanna, utrata aktywności jest nieodwracalna i rozpoczyna się, gdy preparat zostanie zmieszany z wodą i będzie postępować aż do wyschnięcia substancji aktywnej na powierzchni docelowej. Środki owadobójcze są bardziej podatne na alkaliczną hydrolizę niż fungicydy i herbicydy. Warto. . .

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 01/2018
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę


Reklama
Powiązane artykuły