[ATR] Nowości Dammannopryskiwacze

Dammann - pH i temperatura pod kontrolą

Data publikacji:
wskaźnik cieczy

Jedną z ostatnich nowości niemieckiego producenta opryskiwaczy, firmy Dammann, jest układ o nazwie Dammann Fluid Indicator. Jest to wskaźnik określający pH oraz temperaturę cieczy roboczej opryskiwacza.

Punktem wyjścia do prac nad opracowaniem Fluid Indicatora była świadomość, iż rozpuszczalność środków ochrony roślin oraz skuteczność przeprowadzonego zabiegu zależą między innymi od temperatury cieczy i wartości pH. Są to parametry, które można zmieniać, korzystając z odpowiednich dodatków, doprowadzając do uzyskania odpowiednich wartości optymalnych.
Większość środków ochrony roślin wykazuje najlepszy efekt działania, gdy pH cieczy mieści się w zakresie 4-6. Część składników aktywnych traci swoje właściwości od wartości pH powyżej 7, ponieważ ulegają degradacji w wyniku hydrolizy alkalicznej. Jak podkreślają specjaliści Dammanna, utrata aktywności jest nieodwracalna i rozpoczyna się, gdy preparat zostanie zmieszany z wodą i będzie postępować aż do wyschnięcia substancji aktywnej na powierzchni docelowej. Środki owadobójcze są bardziej podatne na alkaliczną hydrolizę niż fungicydy i herbicydy. Warto. . .

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 01/2018
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.