Nowości

Dammann - Oprysk na polu golfowym

Data publikacji:

Interesującą maszynę do zastosowań w programach pielęgnowania zieleni czy terenów sportowych zaprezentowała ostatnio firma Dammann. To opryskiwacz Pro-Class-Green do monitorowanej przy pomocy nawigacji DGPS ochrony roślin z automatycznym włączaniem i wyłączaniem rozpylaczy.

  Zastosowany w opryskiwaczu Pro-Class-Green system automatycznego uruchamiania rozpylaczy rozpoznaje za pomocą pozycjonowania DGPS i map aplikacji konkretne miejsca wymagające ochrony, co sprawia, że środki są rozprowadzane tylko na wyznaczonych powierzchniach. W wypadku nakładania się na siebie oprysków (np. na skutek powtórnego przejazdu po strefie już opryskanej) rozpylacze wyłączają się, aby zapobiec podwójnej aplikacji. Rozpylacze są automatycznie wyłączane także na wcześniej zdefiniowanych powierzchniach nie podlegających ochronie chemicznej, takich jak np. zagłębienia wypełnione piaskiem czy oczka wodne na polach golfowych oraz inne miejsca w parkach i na terenach zielonych.
  Jeśli chodzi o sterowanie opryskiem, maszyna może być dostosowana do indywidualnych potrzeb: do wyboru są systemy umożliwiające włączenie/wyłączanie z pracy całych sekcji, o określonej, wybranej liczbie rozpylaczy i szerokości, jak również rozwiązania pozwalające sterować niezależnie nawet pojedynczymi rozpylaczami na belce. Dostępne systemy mogą także współpracować z dodatkowymi czujnikami do rozpoznawania chlorofilu.
  Opryskiwacz Pro-Class-Green pozwala dokumentować zabiegi ochrony roślin i planować zlecenia. Wszystkie dane są rejestrowane i mogą być później analizowane, dane można też przenosić do bazy na komputerze. Istnieje możliwość ich powiązania z istniejącym systemem zarządzania w formacie ISO-XML.
  SS
  Fot.firmowe

  Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

  Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

  YouTube atrexpress

  zobacz więcej

  Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


  W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

  Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


  W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

  Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.