[ATR] Nowości Dammann

Dammann - Oprysk na gąsienicach

Data publikacji:
opryskiwacz dammann

Gąsienicowy układ jezdny pomaga nie tylko zmniejszyć nacisk na glebę, ale także wydłużają okienko czasowe dla zabiegów wykonywanych na polu. Doskonale o tym wie również firma Dammann, dochodząc do wniosku, że to rozwiązanie jest również interesujące dla opryskiwaczy polowych, które uniezależniają się w ten sposób od wilgotności gleby.

Gąsienice są w stanie zastąpić opony opryskiwaczy - w szcze­gól­ności w latach, w których gleba jest zbyt wilgotna dla tradycyjnego ogumienia. Oznacza to możliwość pracy już od wczesnej wiosny na mokrych polach bez tworzenia kolein. Zastosowanie takiego układu jezdnego zapewnia również zmniejszenie nacisku na glebę, mniejsze ugniatanie, zmniejszenie oporów toczenia, zwiększenie stabilności jazdy i pracy opryskiwaczem, a także zachowanie kopiowania śladów ciągnika na uwrociach.

Bez kół w zaczepianych

Obecnie gąsienicowy układ jezdny obecnie montowany jest w opryskiwaczach zaczepianych firmy Dammann typu Profi-Class serii Tandem (modele ze zbiornikiem o pojemności 8 tys., 10 tys., 12 tys. i 14 tys. l), a także opryskiwaczach jednoosiowych typu Classic I Profi-Class. Dammann w swoich opryskiwaczach zastosował gąsienicowe układy jezdne kanadyjskiej firmy Soucy Track, oferującej własne rozwiązania w tym zakresie od 2005 r. Producent dostarcza na rynek gąsienice do ciągników rolniczych i specjalistycznych, kombajnów zbożowych czy maszyn rolniczych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.