[ATR] Nowości Dammann

Damman prezentuje nową kabinę z zawieszeniem pneumatycznym 

Data publikacji:
Damman prezentuje nową kabinę z zawieszeniem pneumatycznym 

Wielogodzinna praca związana z obsługą maszyn rolniczych często jest przyczyną dyskomfortu operatora. Wynika to z ograniczonej możliwości ruchu w niewielkiej przestrzeni kabiny, a skutkiem takiej sytuacji jest obniżona wydajność ludzkiej pracy. Firma Dammann chce zapewnić operatorowi najwyższy poziom komfortu na stanowisku roboczym i w tym celu opracowała nową, przyjazną dla użytkownika, amortyzowaną pneumatycznie kabinę kierowcy.

Kabina Air Suspension Cabin dedykowana jest dla opryskiwacza samojezdnego Dammann-trac DT3500H i jest obecnie w fazie testów. Według zapowiedzi producenta, dzięki zastosowanym rozwiązaniom zapewni ona wysoki poziom komfortu i ochronę przed wibracjami. Już sam opryskiwacz samojezdny Dammana posiada całkowicie zawieszone podwozie, a teraz kabina podparta zostanie na czterech punktach ramy na pneumatycznych amortyzatorach sprężynowych i gumowych mocowaniach.

Ciśnienie w układzie pneumatyki regulowane będzie za pomocą specjalnego zaworu i pozwoli dostosować sztywność zawieszenia kabiny w zależności od jej aktualnego obciążenia oraz warunków pracy w terenie. W przypadku silnych drgań i wibracji kabina będzie mogła być odsprzęgana od reszty pojazdu, co zwiększa komfort jazdy także w trudnych warunkach pracy. Oprócz tego kabina zostanie  jeszcze lepiej izolowana akustycznie, ponieważ mniejszy hałas czyni pracę mniej stresującą, męczącą, a przy tym wydajniejszą.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.