[ATR] Technika Dammann

Damman - Bez martwych stref

Data publikacji:
dammann plakat

Bezpieczeństwo pracy maszynami rolniczymi, zwłaszcza tym największymi, w dużej mierze zależy bezpośrednio od dobrej widoczności z miejsca operatora, która w niektórych maszynach, ze względu na ich gabaryty i usytuowanie kabiny, nie zawsze jest optymalna. Dotyczy to także okazałych opryskiwaczy samojezdnych firmy Dammann, dlatego producent opracował rozwiązanie eliminujące tę wadę, oparte na kamerach o bardzo dużym kącie widzenia, współpracujących z seryjnym terminalem sterującym.

Wprowadzenie systemu umożliwiły nowe dotykowe terminale firmy Dammann  ISOBUS HD12pad i HD8pad, zapewniające znacznie większe możliwości od poprzednich modeli. Dzięki specjalnemu modułowi przeliczającemu, oba urządzenia, oprócz swoich podstawowych funkcji roboczych, pozwalają również połączyć sygnał z czterech kamer o kącie widzenia 180°, usytuowanych z czterech stron maszyny, w jeden zintegrowany obraz wideo wyświetlany na ekranie terminala. W ten sposób kierowca opryskiwacza Damman Trac ma na widoku cały obszar wokół maszyny, nie wyłączając tzw. martwych pól w okolicach kół czy z tyłu maszyny. Wszystkie osoby oraz przeszkody w pobliżu pojazdu są wyraźnie widoczne na wyświetlaczu, co pozwala uniknąć niebezpiecznych sytuacji i zminimalizować ryzyko wypadków.
Nowy system umożliwiający precyzyjną obserwację otoczenia maszyny, ale oparty na trzech kamerach, dostępny jest także dla opryskiwaczy zaczepianych.

Lider innowacji

System zintegrowanego monitorowania strefy wokół całej maszyny to jedna z wielu nowości firmy Dammann przygotowanych na tegoroczny sezon. Jeśli chodzi o wprowadzane innowacje, producent z dolnosaksońskiego Buxtehude od lat należy do liderów. Np. z sześciu ostatnich edycji targów Agritechnica zorganizowanych w XXI wieku przywoził za swoje rozwiązania medale, w tym w roku 2003 złoty za system Metos AOS zmniejszający znoszenie podczas oprysku. Co ważne, wszystkie innowacje Dammanna zostały wdrożone do praktyki rolniczej, co w wypadku innych finalistów Agritechniki nie zawsze ma miejsce.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.