Wywiady Aktualności

Dalszy wzrost na arenie międzynarodowej

Data publikacji:

Z dyrektorem generalnym Ålö, Niklasem Åströmem rozmawia Bernd Pawelzik z redakcji eilbote.

    Niklas Åström.

    Niklas Åström.

Już od 2 lat pracuje Pan w firmie Jost. Jakie konsekwencje wynikają z Pańskiej strategii działania?

Dzięki globalnej organizacji Jost będziemy w stanie kontynuować nasz wzrost na tych rynkach, na których nie byliśmy dotychczas lokalnie reprezentowani. Strategia Jost „Local for Local” („Lokalni dla lokalnych”) posłuży nam do lepszego niż dzisiaj wspierania naszych klientów. Dostrzegam więc nowe możliwości dla Quicke, dzięki którym firma umocni swoją pozycję na rynkach światowych.

Quicke produkuje dziesiątki tysięcy urządzeń w Chinach. Koronawirus i problemy logistyczne ograniczyły wymianę handlową z tym krajem. Jak duży zakład tam się znajduje i jakie są jego plany na przyszłość?

Świat się zmienia. W celu zwiększenia naszej elastyczności otwieramy obecnie nowy zakład w Indiach. Od września 2023 r. na terenie o powierzchni 12 tys. m² 200 pracowników będzie produkowało 42 tys. narzędzi, 42 tys. ładowaczy czołowych, 53 tys. przystawek oraz 12 tys. koparek rocznie, w tym również na rynek lokalny.

Jak ocenia Pan konkurencyjność Quicke? Czy jej pozycja jest wyjątkowa? Jakie macie plany?

Opracowujemy i sprzedajemy produkt najwyższej jakości. Nasza ekspansja jest na skalę międzynarodową, sięga do Azji, Indii. Nasze idee są przy tym progresywne: większa automatyzacja procesu załadunku i odciążenie operatorów.

Jak rozwijają się sektory Państwa działalności? Coraz częściej firmy samodzielnie produkują ładowacze dla samych siebie, przykładem są John Deere i Fendt. To na pewno obniża Państwa zyski ze sprzedaży.

Stosunek OEM do rynku wtórnego wynosi 50/50. Mamy bardzo dobrą pozycję na europejskim rynku wtórnym i chcielibyśmy ją obronić. Z drugiej jednak strony chcemy być atrakcyjnym partnerem także dla producentów ciągników. To klient decyduje o tym, z jakim ładowaczem czołowym zamówiony ciągnik trafi na jego podwórko. Klienci preferują zazwyczaj specjalistów w dziedzinie ładowaczy czołowych, czyli na przykład nas.

Na rynku europejskim widać znaczny wzrost w sektorze małych kompaktowych ciągników. Jak rozwijają się Państwa rynki dla poszczególnych typów ciągników? 

Obecnie dysponujemy kompletnym asortymentem ładowaczy czołowych dla wszystkich typów ciągników, poczynając od 15 KM, na 300 KM kończąc. Wiele lat temu wprowadziliśmy na rynek północnoamerykański serię C (ładowacze dla ciągników kompaktowych) i widzimy teraz wzrost sprzedaży ciągników kompaktowych w Europie, dlatego zdecydowaliśmy się w 2021 r. na wprowadzenie tej serii również w Europie. Dotychczasowa sprzedaż przekroczyła moje najśmielsze oczekiwania.

W 2016 r. brałem udział w prezentacji nowej serii Q w Umeå. Kiedy Quicke planuje wprowadzić nową serię? Czy będą Państwo udoskonalać serię Q?

Najważniejsze innowacje wprowadzono w latach 2005 i 2016. Nasze serie są stale udoskonalane. Kiedy nastąpi kolejny punkt zwrotny? Tego nie chciałbym na razie zdradzać.

Dziękuję za rozmowę.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.