Nowości

Czysto wokół suszarni cz. 3

Data publikacji:

Konstruktorzy nowoczesnych obiektów suszarniczych dużo uwagi poświęcają zapewnieniu użytkownikom czystej pracy. Oznacza to znaczące ograniczenie ilości wyrzucanej na zewnątrz łuski czy innych zanieczyszczeń, co w wielu przypadkach może stanowić dużą uciążliwość. Przyjrzyjmy się zatem jakimi rozwiązaniami dysponują liczący się na naszym rynku producenci suszarni.

Mepu

W bieżącym sezonie firma Mepu wprowadziła szereg rozwiązań zapobiegających emisji pyłów w czasie pracy suszarni. Mimo iż produkty Mepu posiadają w standardowym wyposażeniu urządzenia do separacji pyłów, ten kierunek rozwoju produktu został zainicjowany z myślą o klientach, którzy budują swoje suszarnie w lokalizacjach bardzo wymagających, gdzie pył i nadmierny hałas są czynnikami niepożądanymi.

Według producenta, najnowsze produkty firmy Mepu zapewniają redukcję pyłu na poziomie ponad 90%. Pierwszą z nich jest cyklowentylator Tajfun, który jednocześnie spełnia funkcję podciśnieniowego wentylatora obiegu powietrza oraz separatora zanieczyszczeń połączonego z cyklonem. Tego typu jednostki montowane są na zamówienie w nowych suszarniach. Jednostki Tajfun ze względu na dużą moc - 11 lub 22 kW, montowane są na dużych suszarniach.

Wśród nowych rozwiązań firmy Mepu jest także system odpylania Storm, montowany na wylot wentylatorów podciśnieniowych. Rozwiązanie to znajduje zastosowanie zarówno w przypadku nowo budowanej suszarni, jak i istniejącej jednostki, co pozwala zwiększyć czystość pracy w już funkcjonującym obiekcie. Warto dodać, iż Storm nie wymaga zastosowania silnika elektrycznego, w związku z czym może być zamontowany na wentylatorze o mocy 2,2 lub 13 kW.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.