Nowości

Czosnek z automatu

Data publikacji:

Firma Bomet wprowadziła do swojej oferty zautomatyzowane sadzarki do czosnku. Maszyny 3-, 4- i 5-rzędowe z serii Gemma są dobrą propozycją dla rolników uprawiających czosnek na większych areałach.

Konstruktorzy Bometu wyszli przy tym naprzeciw wysokim wymaganiom agrotechnicznych charakterystycznym dla uprawy warzyw, znajdujących odzwierciedlenie w szerokościach międzyrzędzi, rozstawie w rzędzie czy głębokości sadzenia. Dostępne konfiguracje pozwalają zatem na przystosowanie Gemmy do wymagań plantatorów czosnku, cebuli dymki czy bobu.

Przystosowanie sadzarki firmy Bomet do sadzenia różnych nasion jest możliwe dzięki zamontowaniu w zbiorniku na łańcuchu transportującym odpowiedniej wielkości miseczek (28 lub 35 mm), które można w łatwy sposób wymieniać poprzez przykręcenie ich w ogniwkach przyłączeniowych łańcucha.

Rozstaw sadzenia do regulacji

Sadzarki Gemma pozwalają na wysadzanie nasion w szerokim rozstawie rzędów: 3-rzędowe - od 12 do 48 cm, 4-rzędowe - od 12 do 32 cm, a 5-rzędowe - od 12 do 24 cm. Rozstaw nasion w rzędzie można regulować w zakresie od 9,5 do 21,5 cm. Regulacja odbywa się poprzez wymianę koła łańcuchowego na wale napędowym. Zastosowanie tulejki Taper Lock do montażu kół łańcuchowych pozwala w prosty sposób na montaż i demontaż nowego koła.

Głębokość sadzenia nasion regulowana jest skokowo kołami podporowymi w zakresie: 3, 5, 7 lub 9 cm. Rozstaw kół sadzarki umożliwia współpracę z ciągnikami z rozstawem kół 135 lub 150 cm (zapotrzebowanie mocy to 40 KM), koła sadzarki będą mieściły się w śladach kół ciągnika. Maszyna standardowo wyposażona jest w zbiornik mieszczący 200 kg nasion, a także w koła dogniatające oraz wał wyrównujący.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 09/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz lub prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.