Aktualności

Czas na rolnictwo 5.0

Data publikacji:

Konferencja o tematyce przewodniej którą jest rolnictwo precyzyjne stanowi od wielu lat stały element kalendarza firmy Agrocom Polska. Spotkanie to już po raz osiemnasty - przy współpracy z firmami Claas Polska i 365FarmNet - zostało zorganizowane w Kamieniu Śląskim w dniach 26-28 września.

    Czas na rolnictwo 5.0

Jesienna sceneria Centrum Kultury i Nauki Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego stanowiła doskonałe tło dla spotkania przedsiębiorców rolnych oraz przedstawicieli firm dostarczających produkty dla rolnictwa i grona ekspertów, którzy mieli do dyspozycji bardzo bogaty program wypełniony informacjami o nowościach technologicznych w branży agro dotyczących m.in. cyfryzacji, automatyzacji i autonomizacji gospodarstw.

Wystąpienia prelegentów dotyczyły także mającego szczególnie ważny wpływ na ekonomię gospodarstw, precyzyjnego nawożenia i ochrony roślin. Szczególnie dobitnie zabrzmiały wystąpienia prof. Malcoma Hawkesforda z Wielkiej Brytanii, który przedstawił sposoby na poprawę efektywności wykorzystania azotu przez rośliny uprawne oraz prof. Stanisława Pietra, referującego temat aplikacji biologicznych środków ochrony roślin. Nie mniej ważną kwestią okazała się susza w rolnictwie oraz gospodarka wodno-melioracyjna.

W tym drugim aspekcie przedstawiono efekty projektu Inomel (realizowanego m.in. przez Agrocom Polska), w ramach badań finansowanych przez NCBiR. W ramach tego projektu opracowano i wybudowano budowle prototypowe zastawek piętrzących wodę w rowach otwartych oraz regulator piętrzenia wody w przepuście. Stanowiły one całość systemu doposażenia istniejącego systemu melioracyjnego o charakterze odwadniającym (system drenarski, rowy otwarte) oraz przekształcenie go w system retencji wody i hamowania jej odpływu ze zlewni rolniczej w formie zbiornika wód gruntowych. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.