[ATR] Nowości JasTech

Czas na beczki od Jastech

Data publikacji:

Znana z cieszących się powodzeniem przyczep objętościowych i wielofunkcyjnych rozrzutników obornika firma Jastech rozszerzyła niedawno asortyment o nową grupę maszyn. Ofertę producenta ze Zbuczyna koło Siedlec uzupełniły wozy asenizacyjne o pojemności od 8 do 24 m³.

Jak to często bywa, o rozszerzeniu portfolio firmy zdecydował rynek. – Myśl o wozach asenizacyjnych pojawiła się już ponad rok temu, na skutek zapytań od rolników, ale ich wdrożenie i przetestowanie wymagało czasu. Choć jesteśmy młodą firmą, jesteśmy już rozpoznawalni na rynku i liczymy na dobre przyjęcie naszych wozów przez klientów – mówi Emilia Jasińska z firmy Jastech.

Solidna konstrukcja

Wozy asenizacyjne ze Zbuczyna mają ocynkowane z obu stron beczki z wewnętrznymi pierścieniami wzmacniającymi i falochronami, wykonane z blachy o grubości 5 lub 6 mm (zależnie od pojemności), wyposażone w otwieraną tylną dennicę o średnicy 2100 mm, w której zainstalowano dwa 6-calowe króćce (150 mm) z szybkozłączami. Centralny króciec ma zasuwę spustową sterowaną hydraulicznie, natomiast drugi - zasuwę ręczną. Kontrolę poziomu cieczy w beczce umożliwiają 3 wzierniki lub wskaźnik rurowy (ø90 mm) w przedniej dennicy. Serce wozu stanowi napędzany od WOM (maks. 540 obr./min) kompresor MEC 13500M o wydajności 13,8 m³/min (maks. podciśnienie 0,95 bara, maks. ciśnienie 2,5/1,5 bara). Standardowe wyposażenie robocze obejmuje poza tym zawory bezpieczeństwa (nad- i podciśnieniowy), zawór dwukulowy (ø100 mm) odcinający dopływ gnojowicy do kompresora, manowakuometr, boczny króciec ssawny (ø150 mm) z zasuwą ręczną, wąż (ø150) o długości 6 m, z koszem ssącym.
Maszyny mają konstrukcję ramową, podwozie typu tandem ze skrętną osią i resorowany dyszel z podporą mechaniczną (4 t), zakończony przykręcanym okiem o średnicy 40 lub 50 mm. Wyposażenie uzupełnia pneumatyczny lub hydrauliczny hamulec zasadniczy, hamulec ręczny, instalacja oświetleniowa LED, opony 600/50-22,5, stalowe błotniki malowane proszkowo, trójkąt ostrzegawczy i „kogut”.

Wysoka jakość

W nowych maszynach zwraca uwagę jakość wykonania i liczne opcje, pozwalające dobrze dostosować wyposażenie do potrzeb. – Zbiornik jest spawany maszynowo, a całość konstrukcji łącznie z ramą jest standardowo ocynkowana ogniowo. Choć mamy dość daleko, korzystamy z renomowanej cynkowni w Kluczborku, posiadającej wannę zanurzeniową odpowiedniej wielkości i oferującej nowoczesną technologię, w której cynkują swoje zbiorniki także inni, czołowi producenci – wyjaśnia Paweł Jasiński, właściciel firmy Jastech.

Wyposażenie opcjonalne beczkowozów obejmuje m.in. turbonapełniacz, hydraulicznie sterowane ramię napełniające, hydrauliczne mieszadło, hydrauliczne sterowanie pompą, właz górny otwierany hydraulicznie, olejowy filtr powietrza, panel elektrozaworów, rozlewacz szerokokątny (szerokość robocza 15 m), tylny TUZ przy beczce, różne aplikatory naglebowe i doglebowe (talerzowe, redlicowe), dodatkowe oświetlenie robocze, szerokokątny wałek WOM, różne rozmiary ogumienia, hydrauliczną stopę podporową, zaczep kulowy K-80, hamulce pneumatyczno-hydrauliczne, ocynkowane błotniki, dodatkowe lakierowanie zbiornika.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 04/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz lub prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.