Nowości

Czajkowski - Agregaty do uprawy pasowej

Data publikacji:

Rynek maszyn rolniczych powiększył się o kolejną konstrukcję przeznaczoną do uprawy pasowej. Maszyna o oznaczeniu STZ 300 to zawieszany agregat produkowany przez firmę Czajkowski, dostępna już w sprzedaży.

  Firma Czajkowski to specjalista w zakresie uprawy pasowej. Przedsiębiorstwo świadczy szereg usług w zakresie uprawy pasowej, obejmujących m.in. przygotowanie gleby, podsiew nawozu i wysiew roślin. Do tego dochodzi reprodukcja materiału siewnego czy organizowanie szkoleń w zakresie uprawy pasowej. W 2017 roku oferta Czajkowskiego została uzupełniona o sprzedaż specjalistycznych maszyn.
  Nową konstrukcją, opracowaną specjalnie z myślą o małych i średnich gospodarstwach rolnych, jest agregat Czajkowski STZ 300 z hydropakiem. Konstrukcja weszła do seryjnej produkcji i jest odpowiedzią na zainteresowanie szerszej grupy odbiorców uprawą pasową.
  STZ 300 to konstrukcja zawieszana, przystosowana do wysiewu wielu gatunków roślin. Mowa m. in. o rzepaku, pszenicy, kukurydzy, burakach cukrowych oraz warzywach. Szerokość robocza w agregacie Czajkowskiego wynosi od 2,7 do 3 m. Sekcja uprawowa obejmuje umieszczone z przodu talerze rozgarniająco-rozrywające o średnicy 350 mm.

  Za nimi umieszczono niemal dwukrotnie większe kroje tnące o średnicy 650 mm. Agregat może być wyposażony w 4 do 8 pionowych łap spulchniających, które są w stanie poruszyć glebę na głębokości od 20 do 35 cm. Każda z nich wyposażona jest w hydrauliczne zabezpieczenie przeciążeniowe. Rozstaw łap można ustawić bezstopniowo w zakresie od 37,5 do 75 cm. 

  W tylnej części zaprojektowano sekcję talerzy zamykających o średnicy 460 mm. Na samym końcu montowany jest gumowy wał ze skrobakiem o średnicy 460 mm. Nawóz przekazywany jest do agregatu z przedniego zbiornika. Zbiornik ten może być 1- lub 2-komorowy, o pojemności 1000 lub 2000 l. 
  Standardowym wyposażeniem agregatu STZ 300 jest hydropak, na którym w zależności od potrzeb można zamontować siewnik punktowy, przystawkę siewną czy sadzarkę do warzyw. Udźwig hydropaku dwustronnego działania to 1500 kg. 
  Zapotrzebowanie na moc według producenta wynosi od 20 do 30 KM na jedną sekcję, czyli minimum 150 KM. Cena maszyny ma nie przekraczać 100 tys. zł netto.

  Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

  Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

  YouTube atrexpress

  zobacz więcej

  Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


  W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

  Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


  W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

  Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.