[ATR] Nowości CynkoMet

CynkoMet - Maszyny i usługi

Data publikacji:

Kontynuująca ponad 60-letnie tradycje Agrometu spółka CynkoMet z Czarnej Białostockiej, ubiegłoroczna „Gazela Biznesu”, w dalszym ciągu produkuje cenione za wysoką jakość, niezawodność i trwałość rozrzutniki obornika, a także cieszące się rosnącym zainteresowaniem przyczepy. Wizytówką firmy jest również profesjonalna technologia cynkowania ogniowego, szeroko stosowanego zarówno przy produkcji maszyn, jak i oferowanego usługowo.

Usługi cynkowania były jeszcze do niedawna główną działalnością firmy CynkoMet, która posiada w tym zakresie bogate doświadczenie oraz profesjonalne zaplecze, obejmujące dwie cynkownie zanurzeniowe o długości 9 i 13 m w Czarnej Białostockiej i w Wyszkowie, a od ubiegłego roku również cynkownię wirową w Wyszkowie, z piecem o długości 3,5 m, umożliwiającą cynkowanie drobnych elementów, jak śruby czy łańcuchy. Przekłada się to na wysoką jakość i trwałość przyczep i maszyn, potwierdzoną 5-letnią gwarancją, w których zdecydowana większość podzespołów jest cynkowana, w tym także adaptery, co zapewnia skuteczną ochronę antykorozyjną nawet na 30 lat.
Więcej przyczep
Jeśli chodzi o maszyny, CynkoMet znany jest najlepiej z rozrzutników obornika, których produkuje znacznie więcej niż przyczep, choć w ostatnim czasie notuje również rosnącą sprzedaż środków transportu, dostępnych o ładowności od 3,5 do 14 t.

Zawsze sprzedawaliśmy trzykrotnie więcej rozrzutników niż przyczep, natomiast z początkiem ubiegłego roku ten trend się nieco odwrócił i po raz pierwszy w historii weszliśmy do pierwszej dziesiątki producentów przyczep o największej liczbie rejestracji. Dzięki temu, chociaż poprzedni rok dla wszystkich firm nie był łatwy, nie możemy narzekać i patrzymy w przyszłość z naprawdę dużym optymizmem – mówi Mariusz Dąbrowski, prezes zarządu spółki CynkoMet.

Do optymizmu skłaniają również podjęte działaniaw kierunku rozwoju i dywersyfikacji oferty, a także zwiększenia potencjału konstruktorsko-badawczego. W ten program wpisuje się rozpoczęta właśnie budowa nowoczesnego Centrum Badawczo-Rozwojowego Technologii Rolniczych o wartości prawie 22,5 mln zł, współfinansowanego z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 oraz ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Nowe rozrzutniki
W grupie rozrzutników o ładowności d 2,3 do 12 t ofertę CynkoMetu wzmocniły m.in. 8- i 10-tonowe modele N-221 z nowymi adapterami pionowymi. Maszyny mają burty i podłogi z wysokojakościowych blach hutniczych o grubości odpowiednio 2,5 i 4 mm, nitowaną podłogę (możliwość wymiany) oraz adapter z dwoma bębnami ślimakowymi wyposażonymi u podstawy w talerze z łopatkami. Dzięki niemu, a także dzięki zamykanym hydraulicznie osłonom bębnów, mogą nawozić zarówno różnymi nawozami organicznymi, jak i wapnem. Skrzydła osłon wyłożone są od środka gumą, amortyzującą uderzenia nawozu, a zwłaszcza przypadkowych kamieni, podczas pracy przy zamkniętych osłonach. Regulację szerokości roboczej (do 25 m) zapewniają hydrauliczne deflektory ograniczające rozrzut. Gilotynowa zasuwa (standard lub opcja) pozwala odciąć skrzynię od adaptera oraz umożliwia, wespół z przenośnikiem łańcuchowym, regulację dawki na ha.
Nowością jest również wprowadzony w ub. roku mini rozrzutnik ogrodowy N-100 Dzik, o ładowności 800 kg, dedykowany do miniciągników, quadów i innych pojazdów tego typu. Maszyna ma m.in. w dwubębnowy poziomy adapter z łopatami, mechaniczny napęd od kół jezdnych, ręcznie podnoszoną gilotynę, zewnętrzną osłonę adaptera.
SS

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.