Nowości

Cyfrowy miernik strat ziarna zgodny z Isobus od Mescomp

Data publikacji:

Stosowane obecnie w kombajnach, tradycyjne mierniki strat ziarna mają niestety swoje wady. Są mało precyzyjne zwłaszcza w przypadku drobnego ziarna np. rzepaku, wymagają kalibracji, a ponadto są zupełnie nieprzydatne w nowoczesnych kombajnach z radialnym rozrzutnikiem słomy. Firma Mescomp z Kościana już od 2012 r. produkuje cyfrowy miernik strat ziarna przeznaczony dla kombajnów. Opracowała nowoczesny, cyfrowy miernik przystosowany również do współpracy z monitorami Isobus.

    Cyfrowy miernik strat ziarna zgodny z Isobus od Mescomp

Nowy miernik składa się z układu elektronicznego oraz belki pomiarowej wykonanej ze stali nierdzewnej, o którą uderzają tracone ziarna. Bardzo ważną cechą miernika jest fakt, iż reaguje on na każde uderzenie ziarna niezależnie od jego wielkości czy prędkości. Zastosowana cyfrowa obróbka sygnału wyklucza przy tym ewentualne błędy wynikające z uderzeń drobnych elementów słomy czy plew. Metoda cyfrowej identyfikacji sygnału DSI została już przez firmę Mescomp zgłoszona do ochrony patentowej.

Miernik cyfrowy kontroluje bieżącą prędkość kombajnu i na ekranie wyświetlacza pokazuje ilość traconych ziaren na hektar. Podczas pracy kombajnu rolnik ma cały czas bezpośredni dostęp do danych pomiarowych. Dla obrazowania wielkości strat ziarna można teraz zastosować monitor zgodny ze standardem Isobus pochodzący od dowolnego producenta. Możliwe jest też zaprogramowanie dopuszczalnej wielkości straty ziarna. Po przekroczeniu wyznaczonego poziomu urządzenie będzie sygnalizowało ten stan sygnałem dźwiękowym.

Wysoka jakość wykonania i prosta obsługa

Do produkcji cyfrowego miernika zastosowano wysokiej jakości materiały oraz najnowocześniejsze podzespoły elektroniczne produkcji amerykańskiej. Nowoczesny montaż SMD wraz z  miniaturyzacją podzespołów pozwoliły na umieszczenie zaawansowanego technicznie urządzenia w zwartej i kompaktowej formie. Miernik nie posiada zbędnych pokręteł regulacyjnych, nie wymaga kalibracji, a wyniki rejestruje niezależnie od wielkości ziarna, jego grubości, wilgotności i prędkości uderzenia w belkę pomiarową.

Precyzja wskazań jest bardzo wysoka bez względu na prędkość jazdy kombajnu oraz rodzaj zbieranego zboża. Użytkownicy doceniają również łatwość obsługi urządzenia.

Nowy miernik firmy Mescomp przeznaczony jest głównie dla wysoko wydajnych kombajnów, eksploatowanych w terenie pagórkowatym. Sprawdzi się bardzo dobrze także na terenach zróżnicowanych glebowo, gdzie tradycyjne wskaźniki okazują się nieprzydatne.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.