[ATR] Technika

Continental z najnowszymi technologiami

Data publikacji:

Podczas ubiegłorocznych targów Agritechnica w Hanowerze firma Continental przedstawi swoje najnowsze innowacje dla sektora rolniczego. Wśród nich m.in. koncepcję zrobotyzowanej platformy dla wydajnych procesów roboczych oraz inteligentne opony i pasy do automatycznego monitorowania ich stanu.

Dzięki inteligentnym technologiom przyszłości dostawca przemysłowy zapewnia kluczowy impuls do rozwoju inteligentnego rolnictwa. Continental opracowuje koncepcje platform dla robotów, które mogą być używane m.in. na polach, np. jako część większej floty. Ten robotyczny nośnik sprzętu, który można zamontować modułowo do celów rolniczych, działa autonomicznie i może być używany z odpowiednimi przystawkami do wykonywania wielu zadań, takich jak monitorowanie procesu wzrostu roślin, precyzyjne odchwaszczanie lub systematyczne wysiewanie nasion i dostarczanie składników odżywczych. Oparte na kamerach, multispektralne lub termograficzne czujniki są szczególnie ważne do monitorowania wzrostu roślin bierzęcych lub warunków glebowych. W tym kontekście Continental ma bogatą wiedzę o kamerach, radarach i systemach LIDAR, niezbędną do bezpiecznej eksploatacji autonomicznych pojazdów w terenie.

Zdolność detekcji otoczenia wymaga automatyzacji

Dzięki szerokiej gamie produktów do samochodów osobowych, pojazdów użytkowych i innych typów pojazdów Continental posiada w swoim portfolio już wszystkie odpowiednie czujniki potrzebne do detekcji otoczenia. Informacje z czujników stanowią podstawę do obliczania strategii jazdy i mogą być również wykorzystane do automatyzacji procesów rolniczych. Aby połączyć pojazd ze środowiskiem zewnętrznym, takim jak chmura, inne pojazdy lub otaczająca infrastruktura, firma oferuje sprzęt telematyczny. Jest on zaprojektowany tak, aby był kompatybilny z nową technologią komunikacyjną 5G, a także zasobami wymaganymi do tworzenia interfejsów i oprogramowania...

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 03/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz   prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.