[ATR] Aktualności

Continental inwestuje w inteligentne pasy napędowe

Data publikacji:

Continental zwiększył swoje możliwości w sektorze rolnym i zainwestował ponad 2,5 miliona euro w nowe systemy pasów napędowych w swoim zakładzie w Hanowerze w Niemczech.

Inwestycja obejmuje nową linię produkcyjną i stanowisko testowe w celu zwiększenia wydajności i rozszerzenia zakresu zastosowań. Pasy zawierają nowy, inteligentny typ do maszyn takich jak kombajny zbożowe, ze zintegrowanym czujnikiem, który umożliwia proaktywną konserwację.

Nowa linia może produkować pasy o szerokości do 100 cm (o 25 cm więcej niż poprzednie maksimum). Firma uważa, że nowy rozmiar stwarza możliwości uczynienia pasów napędowych alternatywą dla napędów łańcuchowych na większej liczbie maszyn rolniczych.

Nowo zainstalowany zestaw testowy testuje nośność i wytrzymałość pasów o zmiennej prędkości aż do mocy wyjściowej 268 KM (200 kW).

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.