[ATB] Aktualności

Colours of Ostrava z Bobcatem

Data publikacji:

Pięć podnośników teleskopowych marki Bobcat, od największych modeli T40.180SLP oraz T36.120SL po mniejsze TL35.70HF i dwa TL38.70HF pomagały w organizacji terenu festiwalu Colours of Ostrava. W pomniejszych zadaniach wykorzystywana była również ładowarka o sterowaniu burtowym S590. Istotną częścią prac podnośnikami teleskopowymi było użycie specjalizowanego osprzętu takiego jak platforma robocza.

– Od 10 lat wykorzystuję produkty Bobcat do przygotowywania festiwali – mówi Josef Ženíšek, dyrektor techniczny Colours of Ostrava. – Używamy przede wszystkich podnośników teleskopowych Bobcat, głównie ze względu na ich wszechstronność, różnorodność osprzętu, manewrowość w terenie oraz duży udźwig.

– Często wykorzystujemy je wraz z platformą roboczą, ponieważ ma ona dużą nośność w porównaniu z typowymi platformami osobowymi. W ten sposób możemy za jednym razem montować więcej świateł, co oznacza duże oszczędności czasu i kosztów. Podczas przygotowań do festiwalu są dni, że maszyny w ogóle się nie zatrzymują i bez przerwy przemieszczają się po całym terenie. Jednak intensywnie wykorzystujemy je również w czasie trwania festiwalu, na przykład dostarczamy nimi wyposażenie techniczne zespołów na poszczególne sceny

– dodaje Ženíšek.

W czasie gorączkowych przygotowań maszyny Bobcat są wykorzystywane przez różnych pracowników. Operatorzy nie mogą się ich nachwalić. Często mają możliwość spróbowania czegoś nowego – w takim przypadku przekazują cenne opinie do siedziby producenta (Doosan Bobcat EMEA mieści w Dobris w środkowych Czechach, gdzie znajduje się zakład produkcyjny, centrum innowacji i rozwoju, siedziba regionu EMEA oraz ośrodek szkoleniowy dla klientów). Podnośniki teleskopowe radzą sobie z różnymi zadaniami, takimi jak już wspomniany transport sprzętu dla zespołów, montaż świateł i dekoracji, przewożenie różnych materiałów do budowy scen oraz transport bloków betonowych do konstrukcji tymczasowych. Ładowarka S590 służy głównie do zagospodarowania terenu.

Nowe podnośniki teleskopowe Bobcat z serii R 

Wśród maszyn Bobcat wykorzystywanych w ramach festiwalu znalazły się najnowsze modele z serii R, zapewniające najnowocześniejsze rozwiązania wprowadzone na rynek zaledwie rok wcześniej. Są to sprawdzone produkty, produkowane przez Bobcat we Francji. Zapewniają one wysokości podnoszenia od 6 do 18 m z maksymalnym udźwigiem od 2,5 do 4,1 ton.

Firma Bobcat szacuje, że nowa seria pozwoli jej podwoić udział w rynku. Nowa konfiguracja układu napędowego sprawia, że nowe modele zapewniają płynniejsze wykonywanie z chirurgiczną precyzją najtrudniejszych zadań na wysokości. Dzięki połączeniu układu pozycjonowania wysięgnika, najnowocześniejszego, bardzo precyzyjnego dżojstika, funkcji wolnej jazdy zapewniającej precyzyjne ruchy i lepszego pola widzenia z kabiny praca na wysokości jest bardzo prosta.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.