[ATR] Aktualności ArbosKorbanek

Co z produkcją Arbosa?

Data publikacji:
arbos

W dniu 7 lutego w sądzie w Modenie we Włoszech został złożony wniosek o wszczęcie postępowania upadłościowego dotyczącego układu firmy Goldoni z wierzycielami.

Firma Goldoni z siedzibą w Migliarina di Carpi wchodzi w skład holdingu Arbos Group, należącego do chińskiego koncernu Lovol Heavy Industry. Oznacza to zatrzymanie produkcji ciągników Goldoni. Dystrybutorzy zmuszeni są zatem korzystać z posiadanych zapasów magazynowych. Orzeczenie sądu powinno zostać wydane w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Czy sytuacja ta wpłynie na dostępność ciągników Arbos, produkowanych również w zatrudniającym prawie 400 osób zakładzie?

Wszystkie operacje oraz działalność związana z marką Arbos przebiega w sposób niezakłócony tak jak miało to miejsce dotychczas. Problemy dotyczą linii Goldoni, która stanowi osobny dział i nie wpływa na produkcję ciągników i maszyn Arbos. Arbos Group, która wchodząc na rynek w 2015 roku kupiła markę Goldoni miała świadomość o konieczności restrukturyzacji marki Goldoni i związaną z tym restrukturyzacją zatrudnienia w którym pomagają obecnie władze lokalne prowincji Modena. Wszyscy dilerzy i dystrybutorzy maszyn marki Arbos posiadają pełne możliwości zakupu i dystrybucji tych maszyn na rynki lokalne, za które są odpowiedzialni. Także wsparcie serwisowe, oraz dostępność części zamiennych jest na takim samym niezmienionym poziomie – informuje zarząd Arbos w oficjalnym komunikacie.

Co więcej, marka ta zamierza dalej rozszerzać ofertę produktową - w najbliższych miesiącach planowane jest wprowadzenie do sprzedaży ciągników z serii 7000, o mocy od 220 do 260 KM.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.