[ATR] Aktualności Związek Polskiego Leasingu

Co słychać na rynku?

Data publikacji:

Kolejna garść świeżych informacji z branży.

  • Według Związku Polskiego Leasingu sektor finansowania maszyn, który najmniej odczuł skutki recesji znalazł się w 2020 roku wśród głównych kategorii finansowanych środków trwałych. W omawianym okresie łączne finansowanie udzielone przez branżę leasingową na inwestycje w maszyny i inne urządzenia wyniosło 20,4 mld zł, przy -5 proc. dynamice r/r dla tego segmentu (dane na koniec 2020r.). Na tym tle wybijał się segment finansowania maszyn rolniczych, który urósł o 11,7% r/r.
  • Spółka zależna firmy Bayer - Climate Corporation, zajmująca się cyfryzacją w rolnictwie, oraz firma Horsch ogłosili zawarcie globalnego porozumienia. Na jego mocy rolnicy zyskają nowe sposoby przesyłania danych między siewnikami, agregatami uprawowo-siewnymi i innymi maszynami ze znakiem Horsch, a platformą Climate FieldView. Rzecz jasna rozwiązanie to ułatwia korzystanie z narzędzi cyfrowych firmy Bayer do analizy danych w działalności rolniczej.
  • 2226 sztuk tyle nowych ciągników zarejestrowano w styczniu 2021 r. u naszych zachodnich sąsiadów, co oznacza wzrost aż o 20,4% w porównaniu do stycznia 2020 r. Na liście najpopularniejszych marek w Niemczech znajdują się (w kolejności): Fendt, John Deere, Case IH/Steyr, które zanotowały prawie 46% całej sprzedaży.
Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.