Technika

Co na rynku Pronar?

Data publikacji:

Popularne obecnie przyczepy skorupowe, ze względu na budowę skrzyni ładunkowej i jej szczelność, gwarantują bezpieczny i wydajny transport zbóż, ziarna kukurydzy, ale sprawdzą się także w przewożeniu płodów roślin okopowych, a także innych materiałów pozarolnych. W niniejszym artykule przedstawiono wybraną ofertę rynkową producentów przyczep skorupowych, ze szczególnym uwzględnieniem topowych modeli.

Pronar

W kategorii przyczep skorupowych Pronar posiada 9 modeli o ładowności od ok. 12 do
18 t, z systemem wywrotu jedno-, dwu- lub trójstronnym. Największą z dostępnych przyczep jest model T700XL z wywrotem do tyłu o solidnej i wytrzymałej konstrukcji, przeznaczonej do prac w dużych gospodarstwach rolnych. Przyczepa Pronar T700 XL przy masie własnej 6,3 t oferuje ładowność 17,7 t. Jej minimalne zapotrzebowanie mocy ciągnika wynosi ok. 140 KM. Rama podwozia przyczepy spawana jest z prostokątnych zamkniętych profili ze stali konstrukcyjnej o wysokiej wytrzymałości. Jej budowa zapewnia dużą wytrzymałość na zginanie i skręcanie, co znacząco wpływa na wysoką stabilność pojazdu podczas pracy także w trudnym terenie. Zawieszenie przyczepy typu tandem na 4 resorach parabolicznych i z wahaczami wyrównawczymi pozwala na sprawne manewrowanie oraz zapewnia wysoką stabilność podczas prac polowych. Dopuszczalna prędkość przyczepy wynosi 40 km/h. Zastosowany w modelu T700XL uniwersalny dyszel amortyzowany jest sprężyną stalową i posiada możliwość regulacji wysokości oraz łączenie z dolnym lub górnym zaczepem ciągnika. Maksymalne obciążenie oka dyszla wynosi 4 t. Skrzynia ładunkowa również ma bardzo solidną budowę. Ściany i podłoga są wykonane z blach o grubości 4 mm, a wysoką sztywność ścian zapewnia ponadto ich profilowanie oraz zastosowanie wytrzymałych obrzeży z profili zamkniętych. Ponadto dla zapewnienia odpowiedniej szczelności skrzyni zastosowano dodatkowe gumowe uszczelnienia. Standardowa pojemność zbiornika wynosząca 26,6 m³ może zostać opcjonalnie zwiększona do  35,7 m³ poprzez zastosowanie 600 mm nadstawek. Skrzynia wyposażona jest z przodu w okno z pleksi, z tyłu w okno zsypowe do ziarna. Zastosowane rozwiązania techniczne, wysoka wytrzymałość oraz duża pojemność czynią przyczepę T700XL maszyną bardzo uniwersalną. Może służyć do przewożenia ziarna zbóż, kukurydzy, ściętej trawy, buraków cukrowych, ziemniaków, a także materiałów poza- rolniczych takich jak np. piasek. Standardowe wyposażenie przyczepy obejmuje m.in.: teleskopową podporę dyszla z dwustronną przekładnią, pneumatyczną lub hydrauliczną instalację hamulcową, system oświetlenia z kratkami ochronnymi, podporę serwisową skrzyni ładunkowej, a także składaną drabinkę i stopnie burtowe ułatwiające dostęp do skrzyni ładunkowej. W opcji dostępne są ponadto: nadstawy, hydrauliczne podpory dyszla, oświetlenie LED, instalacja hamulcowa pneumatyczna dwuprzewodowa z ALB oraz szeroki wybór ogumienia.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.