[ATR] Aktualności cnh industrial

CNH Industrial Polska planuje produkcję nowoczesnych kombajnów

Data publikacji:

CNH Industrial Polska zamierza wybudować na gruntach kupionych wcześniej od miasta Płocka halę montażową o powierzchni ok. 2 ha. Planuje też uruchomienie produkcji nowoczesnych kombajnów serii CX5 i CX6, większych niż wytwarzane tam obecnie.

Budowa nowej hali montażowej płockiego zakładu CNH Industrial Polska ma rozpocząć się już w październiku i potrwać do 3 kw. 2018 r. Z kolei produkcja nowych modeli kombajnów miałaby ruszyć z końcem 2018 r.

Jak poinformował we wtorek PAP Paweł Tomaszewski z CNH Industrial Polska, budowa nowej hali to część pierwszego etapu planu rozwoju płockiej fabryki spółki, który zakłada łączne nakłady inwestycyjne na poziomie ok. 20 mln USD.

W 2015 r. spółka CNH Industrial Polska kupiła za 8,1 mln zł od miasta Płocka 19,15 ha gruntów przemysłowych, które sąsiadują z obecnym zakładem, gdzie produkowane są m.in. kombajny New Holland.

- Chcemy wywiązać się z naszych zobowiązań w sprawie inwestycji. Obecnie mamy jedną, dużą halę produkcyjną o powierzchni 7 ha. W związku z planami rozwoju, wprowadzenia nowoczesnych technologii i usprawnienia procesów produkcyjnych, planujemy pobudowanie nowej hali montażowej o powierzchni ok. 2 ha. Chcemy rozpocząć jej budowę jak najszybciej, jeszcze w październiku - powiedział PAP Tomaszewski.

Zaznaczył przy tym, iż termin inwestycji uwzględnia sezonowy kalendarz produkcji płockiej fabryki CNH Industrial Polska, związany z okresem żniw, i zsynchronizowanie z kalendarzem planowanego przeniesienia montażu z obecnej hali do nowo już wybudowanej.

- Zamierzamy przenieść montaż naszych wyrobów, jakie mamy obecnie na terenie zakładu w Płocku, czyli najpierw kombajnów, a potem pras, do nowej hali, która będzie przykładem bardzo nowoczesnej produkcji, spełniającej wszystkie światowe wymogi. Możemy to zrobić wtedy, kiedy jesteśmy już po produkcji na żniwa. Dlatego nową halę chcielibyśmy wybudować do początku trzeciego kwartału przyszłego roku i potem dokonać przenoszenia montażu z obecnej hali na nową oraz zagospodarować tę obecną halę w związku z powstaniem nowych zasobów - wyjaśnił Tomaszewski.

Zapowiedział, że w płockiej fabryce CNH Industrial Polska planowane jest jednocześnie uruchomienie produkcji nowoczesnych kombajnów średniego segmentu z serii CX5 i CX6.

- W ostatnich dniach otrzymaliśmy informację o decyzji koncernu, która była konsultowana z europejską radą zakładową grupy CNH Industrial, o przeniesieniu produkcji modelu większego i bardziej nowoczesnego kombajnu niż wytwarzane w tej chwili u nas. To da nam pewność zatrudnienia i większą stabilność. Będą to kombajny konwencjonalne średniego segmentu CX5 i CX6, przeznaczone na rynki bardziej zamożne, do krajów o przewidywalnym zapotrzebowaniu na tego typu maszyny. Przewidujemy, że ich produkcja ruszyłaby u nas pod koniec przyszłego roku, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem i nowa hala powstanie w zakładanym terminie. Pierwsze gotowe modele byłyby na przełomie 2018 i 2019 r. - podkreślił Tomaszewski.

Jak informował ostatnio Urząd Miasta Płocka, CNH Industrial Polska złożył już wniosek o pozwolenie na rozbudowę zakładu, a przedstawiciele spółki rozmawiali o planach rozwoju z prezydentem miasta Andrzejem Nowakowskim i wiceprezydentem ds. inwestycji Jackiem Terebusem.

Fabryka CNH Industrial Polska w Płocku, produkująca maszyny rolnicze New Holland, w tym prasy zwijające, hedery do zbioru zbóż i kukurydzy oraz - jako jedyna w Polsce - różnego typu kombajny, jest jedną z 64 na świecie, należących do koncernu CNH Industrial. W płockim zakładzie, który kontynuuje tradycje tamtejszej, dawnej Fabryki Maszyn Żniwnych, gdzie powstawały legendarne już kombajny "Bizon", pracuje ok. 1,2 tys. osób, z czego ok. 200 zatrudnianych jest sezonowo, w zależności od zamówień. Kombajny trafiają stamtąd m.in. do Włoch, Francji i Turcji, a prasy zwijające do zbioru pokosu do Japonii. (PAP)

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.