[ATR] Aktualności cnh industrial

CNH Industrial Polska - Kombajny CX z Płocka

Data publikacji:

Fabryka CNH Industrial w Płocku wzbogaciła się o nową halę produkcyjną o powierzchni 20 tys. m², w której zlokalizowano m.in. nowoczesną linię produkcyjną kombajnów New Holland z serii CX5/6. Łączna wartość związanych z tym inwestycji sięga kwoty ok. 122 mln zł - ich bieżący zakres zaprezentowano 12 września przedstawicielom prasy fachowej podczas uroczystej inauguracji połączonej z obchodami 20-lecia marki New Holland w Polsce.

Płocka fabryka CNH Industrial Polska działa od 1998 r., kontynuując ponad stuletnią tradycję produkcji maszyn rolniczych w tym mieście, obejmującą m.in. legendarne kombajny marki Bizon. Pierwszy kombajn New Holland z linii TC został wyprodukowany jesienią 1998 r., a od tego czasu z linii produkcyjnych fabryki zjechało ponad 50 tys. kombajnów z tej serii. Oczywiście przez cały czas trwa proces modernizacji maszyn wytwarzanych przez spółkę CNH Industrial, która w dwóch zakładach (również w Kutnie, przejętym w 2017 r. z rąk firmy Kongskilde) zatrudnia obecnie ponad 1700 osób. – Fabryka maszyn New Holland od lat realizuje pozytywne tradycje, jakie ukształtowały się w regionie poprzez dziedzictwo produkcji kombajnów Bizon – powiedział Adam Sulak, dyrektor marki New Holland w Polsce, członek zarządu CNH Industrial w Polsce. – Połączenie wartościowej historii z innowacyjnym podejściem do produkcji każdego detalu maszyny to nasza recepta na sukces. To, że możemy go z dumą dziś ogłaszać, to powód do dużej satysfakcji, ale także motywator. Pozycja lidera niesie za sobą odpowiedzialność. Plany, które dziś przedstawiliśmy, są dowodem na to, że nie zatrzymujemy się i jesteśmy gotowi na kolejne lata sukcesu – dodał.
– Pozycja lidera, jaką przez dwie dekady wypracowała marka New Holland motywuje do stawiania sobie ciągłych wyzwań. Konsekwencją tej strategii jest otwarcie najnowocześniejszej linii produkcyjnej, jaka powstała w płockiej fabryce. Będą tu produkowane kombajny CX, które od lat cieszą się niegasnącym zaufaniem rolników – skomentował Giacomo Stella, dyrektor fabryki, członek zarządu CNH Industrial. – Wpłynie to na zatrudnienie w fabryce, a także na efektywność produkcji. To bardzo pozytywne informacje – uzupełnił. Warto dodać, iż w nowym obiekcie, w którym produkcja trwa już od marca br., docelowo mają powstawać nie tylko kombajny z serii CX5/6 (produkcja tych maszyn jest stopniowo przenoszona z fabryki w belgijskim Zedelgem), ale również doskonale znane modele TC oraz prasy zwijające. Związana jest z tym również planowana budowa nowej malarni proszkowej zaspokajającej większe możliwości produkcyjne zakładu w Płocku.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.