[ATR] Aktualności Claas

Class i Continental: inteligentne maszyny

Data publikacji:
smart machine

Continental i Claas wspólnie testują nowy inteligentny pas napędowy do kombajnów, który pozwoli wykryć ewentualne usterki na wczesnym etapie.

W ubiegłym tygodniu Continental ujawnił, że opracowuje nowe inteligentne pasy napędowe, które zwiększą niezawodność operacyjną maszyn rolniczych.

Pas o zmiennej prędkości ma zintegrowany czujnik. To przesyła dane związane ze stanem do odbiornika zainstalowanego w kombajnie. Dane są przesyłane do chmury Continental i interpretowane przez algorytm. Następnie można sprawdzić, czy pasek jest przeciążony, a ustawienia maszyny dostosować w czasie rzeczywistym.

Wczesne oznaki wydają się obiecujące, bo taśma już wytrzymała około 22 milionów cykli zginania podczas testów zbioru w danych zebranych z 4200 ha. Elektronika w pasie wytrzymała w tym czasie ponad 140 milionów cykli zginania.

Obecnie można sprawdzić pas tylko po upływie określonych okresów lub w przypadku problemu, ale nie w trakcie pracy.

„Nowy inteligentny pasek o zmiennej prędkości umożliwi to w przyszłości”, powiedział Maik Zeuner, odpowiedzialny za rozwój napędów w firmie Claas. Będzie również mógł przewidywać konserwację i we właściwym czasie da znać, że pora na zmianę pasa.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.