Aktualności

Claas. Zmiana na szczycie

Data publikacji:

Firma Claas ma nowego szefa. Władze spółki z dniem 1 kwietnia br. mianowały Jana Hendrika Mohr‘a nowym dyrektorem generalnym. Zastąpił on Thomasa Böcka, który ustąpił ze stanowiska i chce poświęcić się innym wyzwaniom.

    Jan Hendrik Mohr, nowy dyrektor generalny.

    Jan Hendrik Mohr, nowy dyrektor generalny.

Catharina Claas - Mühlhäuser, przewodnicząca Zgromadzenia Wspólników oświadczyła, że Mohr, który cieszy się dużym uznaniem w branży, zna koncern jak mało kto. Podczas swojej wieloletniej aktywności w Claas Mohr sprawdził się na różnych stanowiskach kierowniczych i wspierał koncern. Ten dyplomowany inżynier pracuje w firmie Claas od 1984 r. - powierzano mu coraz bardziej odpowiedzialne stanowiska, aż wreszcie w 2008 r. został członkiem zarządu.

Obecnie jest odpowiedzialny za dział zbioru zbóż, którym będzie kierował również po objęciu stanowiska dyrektora generalnego. W skład zarządu koncernu wchodzą ponadto: Henner Böttcher, odpowiedzialny za finanse, kontrolę i ekonomię przedsiębiorstwa; dr. Martin von Hoyningen, szef działu ciągników, a także Christian Radons, kierujący dystrybucją i marketingiem. 

Mohr oświadczył, iż cieszy się z powierzonego mu zadania. Claas jest znany z wysokiego poziomu kompetencji technologicznych, zaawansowanych produktów oraz kultury przedsiębiorstwa.

– Myślimy długofalowo i mamy jasną wizję - sprawić, aby nasi klienci stali się najlepszymi w swojej dziedzinie

– oświadczył nowo mianowany dyrektor generalny. 

Zdaniem Böcka, który od ponad 16 lat był zatrudniony w firmie Claas i odpowiadał za dział technologii i systemów, jak również za dział zbioru zbóż, jest to dobry moment na zmianę. Claas wyszedł zwycięsko z różnych kryzysów i ma obecnie bardzo dobrą pozycję rynkową. Böck podkreślił, iż w czasie piastowania przez niego stanowiska dyrektora generalnego przychody ze sprzedaży wzrosły do 5 mld euro. I mimo kryzysu koncern osiągnie w tym roku obrotowym bardzo dobry wynik.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.