[ATR] Aktualności Claas

Claas ze stabilnymi przychodami

Data publikacji:
class ciągnik

Ostatni rok obrotowy niemiecka firma Claas zakończyła z przychodami na poziomie nieco poniżej 3,9 mld euro, co oznacza utrzymanie sprzedaży odnotowanej w poprzednim sezonie. Zmniejszyła się jednak rentowność prowadzonej działalności - zysk przed opodatkowaniem spadł o 39,9%, do 135,7 mln euro.

Z punktu widzenia niemieckiego producenta w 2019 r. najważniejsza pozostała sprzedaż w: Niemczech (wzrost o 4,1% do 800 mln euro), Europie Zachodniej (wzrost o 9,7% do 819 mln euro) i Wschodniej (wzrost o 8,3% do 862 mln euro). Firma nie zasypiała także gruszek w popiele, jeśli chodzi o inwestycje - wiosną 2019 r. w Harsewinkel uruchomione zostało nowe centrum badań i walidacji. W całym zakończonym roku obrotowym inwestycje w badania i rozwój osiągnęły kwotę 243,6 mln euro.
Prognozy na rok 2020 zakładają konsekwentny rozwój w zakresie dalszej cyfryzacji i wzmacniania pozycji na kluczowych rynkach zbytu. W związku z tym Claas przewiduje dalszy nieznaczny wzrost obrotów.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 03/2020
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.