[ATR] Technika Claas

Claas - Zasupłane, sprasowane

Data publikacji:

W ofercie firmy Claas dostępne są prasy kostkujące Quadrant 5200 i 4200 zastępujące modele 3200 i 2200. Obie prasy tworzą kostki w rozmiarach 120 x 70 cm.

Aparat wiążący w nowych prasach został powiększony i opracowany na nowo. Sześć wysokowydajnych supłaczy z aktywnym dociskaczem sznurka, agresywną płytką zaciskającą i elektromechanicznym uruchamianiem zwiększyło wydajność wiązania przy pomocy różnej jakości sznurka. Wyeliminowano także tworzenie resztek sznurka, szkodzących m.in. zwierzętom czy przy wykorzystaniu materiału w celach energetycznych. W celu ochrony supłaczy przed zanieczyszczeniem, w prasach wykorzystano napędzany hydraulicznie system Turbo Fan, który tworzy stały strumień powietrza z rozdziałem o prędkości 140 km/h, co pozwala równomiernie czyścić wszystkie supłacze. W celu uproszczenia konserwacji supłacze można odchylać bez użycia narzędzi.

Sterowana siła zgniotu

W opisywanych prasach zastosowano automatyczną regulację siły prasowania APC. Kierowca może także za pomocą terminala Isobus ustalać pożądaną siłę zgniotu oraz jakość sznurka. Na podstawie tych dwóch wartości, które mierzone są za pomocą czterech czujników, prasa sama reguluje siłę nacisku. Dzięki temu możliwe jest maksymalne wykorzystanie mocy maszyny i tworzenie bel o jednakowej masie, niezależnie od materiału. W standardzie czujniki APC obejmują trzy supłacze.
W prasie Quadrant 5200 producent zastosował hydraulicznie napędzany podbieracz, który niezależnie od rodzaju materiału zapewnia jego optymalny przepływ. Ogólna wydajność maszyny wzrosła o 30% w stosunku do poprzedniego modelu, częstotliwość skoku tłoka zwiększyła się z 51 na 56 uderzeń/min., natomiast komorę balotów przedłużono o 40 cm do 3,85 m.
Model Quadrant 5200 oferowany jest w wersji z 25 nożami Roto Cut, 51 nożami Fine Cut lub opcjonalnie z 180 nożami Special Cut. Natomiast drugi model 4200 można wyposażyć w system Roto Cut (25 noży) i Special Cut (180 noży).

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.