[ATR] Nowości Claassieczkarnie

Claas SatCor - Nowy sygnał korekcyjny

Data publikacji:
ciągnik claas

Nowy sygnał korekcyjny Claas SatCor jest nadawany przez geostacjonarne satelity i dostępny na całym świecie. Sygnał wspiera zarówno GPS, jak i Glonass, a także jest kompatybilny z europejskim systemem Galileo. Do jego odbioru nie jest potrzebny dodatkowy sprzęt. Do odbierania sygnału wystarcza system nawigacyjny Claas z terminalem S10 lub S7 z datą wydania od kwietnia 2017 r. Na podstawie numerów urządzeń można ustalić przydatność do odbioru SatCor w przypadku już dostarczonych terminali.

SatCor jest dostępny z dwoma opcjami dokładności. SatCor 5 to sygnał wybierany do dokładnej pracy, np. do wysiewu lub gdy zależy nam na powtarzalności torów jazdy, jak w przypadku wyspecjalizowanych upraw. Sygnał ten oferuje dokładność wynoszącą ok. 5 cm. Odchylenie występujące przez dłuższy okres i wynoszące 8 cm jest przy tym nieznacznie mniejsze niż np. w przypadku korekcji RTK.
Satcor 15 z dokładnością 15 cm nadaje się z kolei do użytków zielonych, uprawy gleby, nawożenia i środków ochrony roślin oraz do zastosowania w kombajnach zbożowych i sieczkarniach. Jest tym samym ciekawą alternatywą dla sygnałów korekcyjnych dostępnych za darmo, ale przydatnych tylko w ograniczonym stopniu.
Początkowa inwestycja w dodatkowy sprzęt nie jest wymagana w przypadku SatCor, jeśli użytkownik posiada już terminal S10 lub S7. Coroczne odnowienie licencji na SatCor 5 lub SatCor 15 odbywa się za pośrednictwem partnerów dystrybucyjnych Claas. Sygnał do korekcji nawigacyjnej dostępny jest po wprowadzeniu numeru licencji w terminalu S10 lub S7.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.