[ATR] Nowości Claas

Claas - Rollant 520

Data publikacji:
class rollant 520

Produkując bele o średnicy 1,25 mi szerokości 1,20 m, 520 to nowy podstawowy model ze stałą komorą w ofercie Rollant.

Połowa z 16 rolek w komorze balotów wykonana jest z blachy stalowej o grubości 3 mm, a druga połowa z blachy stalowej o grubości 4 mm. Claas twierdzi, że żebrowany profil rolek zapewnia precyzyjny obrót beli, nawet w wilgotnych warunkach.

Nacisk prasowania jest kontrolowany przez siłowniki zamykające klapę tylną, a dla maksymalnej gęstości beli do siłowników można przykładać ciśnienie do 150 barów.

Dostępny w wariantach z systemem rozdrabniania, rotorem podającym i zgrabiaczem, zbiór jest zbierany przez podbieracz o szerokości 2,10 m (1,85 mz zgrabiarką). Na liście opcji znajduje się osłona plonu (poprawiająca przepływ plonu nawet przy małych pokosach) oraz 14-nożowy mechanizm tnący. Przy teoretycznej długości cięcia 70 mm noże mają indywidualne zabezpieczenie przed ciałami obcymi.

Operatorzy mają do wyboru owijanie siatką lub sznurkiem, bez konieczności zmiany narzędzi w tryb owijania. Rampa po prawej stronie maszyny upraszcza proces ładowania systemu owijania i zapewnia miejsce do przenoszenia zapasowej rolki folii lub siatki.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.