Szeroki zakres zastosowań, łatwe czyszczenie i szybka konserwacja
Bardzo ważną cechą maszyn rolniczych jest ich uniwersalność. W tym względzie kombajny Trion mają dużo do zaoferowania, gdyż bez problemów można je łączyć z wieloma przyrządami roboczymi Claas. Wśród dostępnych rozwiązań można wymienić przyrządy żniwne ze ślimakiem Cerio ze stałym stołem, przyrządy żniwne Vario, przyrządy żniwne taśmowe Convio oraz przyrządy żniwne składane.
Do zbioru upraw rosnących blisko ziemi, takich jak groch czy soja przewidziano serię Max-lex ze ślimakiem wciągającym oraz taśmowy Convio Flex, oba z elastycznym stołem. Asortyment Claas uzupełniają zrywacze Corio do zbioru kukurydzy na ziarno oraz Sunspeed do zbioru słonecznika. Co równie ważne, przezbrojenie maszyny odbywa się szybko i łatwo dzięki funkcji automatycznego rozpoznawania przyrządu roboczego. Kombajn sam identyfikuje zamontowany osprzęt i automatycznie dostosowuje do niego wymagane ustawienia.
Inżynierowie Claas zadbali także o to, aby ułatwić czyszczenie i konserwację kombajnu. Dostęp do podzespołów jest bardzo dobry, na młocarni, po obu stronach, znajdują się duże otwory konserwacyjne, wokół skrzyni sitowej, rotorów i zbiornika ziarna jest również wystarczająca ilość wolnego miejsca dla obsługi.
Nowa kabina operatora
Kabina operatora została całkowicie przeprojektowana i w porównaniu do tej znanej z serii kombajnów Tucano zapewnia o wiele więcej miejsca. Docenić należy oferowane wyposażenie, które w standardzie obejmuje klimatyzację z całkowicie nowym prowadzeniem powietrza, duże schowki, aktywnie chłodzony pojemnik na napoje oraz wyświetlacz Cebis o wysokiej rozdzielczości.
Wyświetlacz przedstawia wszystkie parametry dotyczące pracy kombajnu, a także samouczącego się systemu Cemos Automatic, którego funkcje automatyki wspierają operatora podczas pracy. Na podstawie wielkości takich jak jakość ziarna, jakość omłotu, czystość, jakość słomy i przepustowość, system Cemos sprawdza czujniki i ustawienia, a następnie samoczynnie optymalizuje działanie kombajnu.
Operator ma również pełne wsparcie w postaci dostępnych trzech systemów sterowania. Są to cyfrowy Auto Pilot, sterowany satelitarnie GPS Pilot Cemis 1200 oraz elektroniczno-optyczny Laser Pilot, który można dodatkowo wyposażyć w Field Scanner.