Claas Polska Dekada pod własnym szyldem

Claas Polska Dekada pod własnym szyldem

Minęło 10 lat od powołania sieci dilerskiej Claas Polska. Firma świętowała jubileusz podczas wrześniowych targów Agro Show.

Dziesięć lat obecności marki Claas w Polsce to dobry czas na podsumowania i wspomnienie najistotniejszych momentów. Za nami wspaniała podróż, w której na stałe zadomowiliśmy się na polskim rynku rolniczym, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rolników i wprowadzając rewolucyjne programy oraz innowacyjne maszyny. Jednak jak mawiał Henry Ford, firmy, które rosną dzięki rozwojowi i ulepszeniom, nie zginą. Ale kiedy firma przestaje być twórcza, jest już po niej. Dlatego już teraz planujemy przyszłość i kolejne rozwiązania i premiery, które spełnią potrzeby naszych klientów, czego przykładem jest tegoroczna premiera drugiej generacji kombajnów Lexion – podsumował Krystian Jarzembowski, dyrektor handlowy Claas Polska.
Spółka córka firmy Claas z podpoznańskiego Niepruszewa została zawiązana w 2009 r., a już rok później otwarto jej siedzibę i magazyn z częściami zamiennymi. W 2012 r. została podjęta decyzja o utworzeniu Claas Financial Services - spółki zajmującej się finansowaniem fabrycznym dedykowanym do maszyn Claas. Od tego czasu liczba maszyn w finansowaniu fabrycznym systematycznie rosła i obecnie stanowi ponad 80% nowych maszyn Claas sprzedawanych w Polsce. W tym samym roku uruchomiono również Akademię Claas, do której dyspozycji oddano liczący blisko 1400 m² kompleks i ok. 4-hektarowe pole testowe.
Z ważnych dat w najnowszej historii marki Claas w Polsce należy wymienić również uruchomienie w 2017 r. Centrum Maszyn Używanych Claas Polska, pierwszego tego typu rozwiązania w branży maszyn rolniczych w naszym kraju.
Po ostatnich zmianach w sieci sprzedaży Claas w Polsce obecnie tworzy ją 11 dilerów, którzy posiadają łącznie 35 punktów sprzedaży. Klienci są obsługiwani przez ponad 100 handlowców i 180 serwisantów - warto podkreślić, iż 60% z nich posiada co najmniej 10-letnie doświadczenie.

GA

Reklama
Powiązane artykuły