[ATR] Aktualności Claas Polska

Claas Polska Dekada pod własnym szyldem

Data publikacji:

Minęło 10 lat od powołania sieci dilerskiej Claas Polska. Firma świętowała jubileusz podczas wrześniowych targów Agro Show.

Dziesięć lat obecności marki Claas w Polsce to dobry czas na podsumowania i wspomnienie najistotniejszych momentów. Za nami wspaniała podróż, w której na stałe zadomowiliśmy się na polskim rynku rolniczym, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rolników i wprowadzając rewolucyjne programy oraz innowacyjne maszyny. Jednak jak mawiał Henry Ford, firmy, które rosną dzięki rozwojowi i ulepszeniom, nie zginą. Ale kiedy firma przestaje być twórcza, jest już po niej. Dlatego już teraz planujemy przyszłość i kolejne rozwiązania i premiery, które spełnią potrzeby naszych klientów, czego przykładem jest tegoroczna premiera drugiej generacji kombajnów Lexion – podsumował Krystian Jarzembowski, dyrektor handlowy Claas Polska.
Spółka córka firmy Claas z podpoznańskiego Niepruszewa została zawiązana w 2009 r., a już rok później otwarto jej siedzibę i magazyn z częściami zamiennymi. W 2012 r. została podjęta decyzja o utworzeniu Claas Financial Services - spółki zajmującej się finansowaniem fabrycznym dedykowanym do maszyn Claas. Od tego czasu liczba maszyn w finansowaniu fabrycznym systematycznie rosła i obecnie stanowi ponad 80% nowych maszyn Claas sprzedawanych w Polsce. W tym samym roku uruchomiono również Akademię Claas, do której dyspozycji oddano liczący blisko 1400 m² kompleks i ok. 4-hektarowe pole testowe.
Z ważnych dat w najnowszej historii marki Claas w Polsce należy wymienić również uruchomienie w 2017 r. Centrum Maszyn Używanych Claas Polska, pierwszego tego typu rozwiązania w branży maszyn rolniczych w naszym kraju.
Po ostatnich zmianach w sieci sprzedaży Claas w Polsce obecnie tworzy ją 11 dilerów, którzy posiadają łącznie 35 punktów sprzedaży. Klienci są obsługiwani przez ponad 100 handlowców i 180 serwisantów - warto podkreślić, iż 60% z nich posiada co najmniej 10-letnie doświadczenie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.