[ATR] Aktualności Claas

Claas - otwarcie nowego cetrum rozwoju elektroniki

Data publikacji:
ludzie
centrum rozwoju elektroniki
zespół

Claas otworzył nowe centrum rozwoju elektroniki w Dissen, na południu Dolej Saksonii. Przewodnicząca Rady Nadzorczej, Cathrina Claas-Mühlhäuser, gorąco powitała wielu gości ze świata polityki i biznesu.

To miejsce pozwoli nam na zrobienie kolejnego przełomowego kroku w kierunku cyfrowej przyszłości, powiedział Thomas Böck, Członek Zarządu Claas odpowiedzialny za technologię i rozwiązania systemowe. Elektroniczne systemy wspomagające, oprogramowanie i technologie komunikacyjne stają się coraz ważniejsze dla rozwoju rolnictwa.

W Dissen pracuje ponad 170 programistów, inżynierów i specjalistów  z Claas E-Systems opracowuje pionierskie rozwiązania, które pozwolą sieciowanie maszyn pomagających rolnikom sprawniej zarządzać ich działalnością. Pionierskie rozwiązania obejmują jednostki sterujące, systemy elektroniczne, terminale, systemy kamer, automatyczne systemy kierowania satelitarnego oraz wiele innych.


Z nami teoria i praktyka idą w parze, wyjaśnia Dr. Carsten Hoff, Dyrektor Zarządzający Claas E-Systems. Poza nowoczesnymi stanowiskami pracy i laboratoriami wyposażonymi w najnowszą technologię, dysponujemy także warsztatami i torem testowym, na którym możemy natychmiast sprawdzić nasze pomysły i osiągnięcia.

W Dissen przywiązano dużo uwagi do stworzenia dynamicznego środowiska pracy, które promuje innowacyjność. Na każdym piętrze znajdują się sale konferencyjne na otwartym planie, które wyposażone są w najnowsze urządzenia elektroniczne. Pracownicy Claas którzy są rodzicami, mają natomiast do swojej dyspozycji pokój rodzinny, w którym mogą zajmować się swoimi pociechami.

Claas zainwestował ośmiocyfrową kwotę w nowe centrum Claas E-Systems w Dissen, które zajmuje powierzchnię pięciu hektarów. W 1998 roku firma wykupiła udziały w jednej z wiodących firm tworzących technologie informacyjne dla rolnictwa i z powodzeniem zintegrował ją z Grupą Claas. Od tamtej pory, pod marką EASY powstała potężna gama technologii informacyjnych mająca na celu zwiększenie efektywności pracy w rolnictwie. Tym samym Claas stał się jednym z wiodących dostawców precyzyjnych rozwiązań dla produkcji rolnej, a za swoją innowacyjność Claas otrzymał wiele nagród i wyróżnień.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.