Aktualności

Claas - Nowe centrum testowe

Data publikacji:

Najnowsza inwestycja firmy Claas w miejscowości Harserwinkel zwiększy możliwości testowe dla rozwoju maszyn rolniczych. Ośrodek testowy będzie w stanie symulować wiele różnych warunków klimatycznych spotykanych podczas zbiorów na całym świecie. Symulacje te pomogą inżynierom ocenić wydajność i niezawodność maszyn na wczesnym etapie ich rozwoju.

    centrum claas

Budynek będzie miał powierzchnię około 8000 m² (w tym montaż, laboratoria i urządzenia badawcze), w którego sąsiedztwie znajdzie się ponad 200 stanowisk dla inżynierów i programistów, a także dodatkowe urządzenia zawierające techniczne systemy zaopatrzenia. –Dzięki nowemu centrum testowemu zostaną połączone laboratoria testowe w zakładzie w Harsewinkel, co pozwoli na zwiększenie naszych możliwości i jednocześnie obniżenie zależności naszych cykli doświadczalnych od harmonogramu żniw – mówi Oliver Westphal, kierownik walidacji firmy Claas. Nowy ośrodek zostanie wyposażony w elementy testowe dla kombajnów, sieczkarni i ciągników. Zamiast silników wysokoprężnych będą używane silniki elektryczne o mocy 300 kW do testowania elementów napędowych. W nowoczesnym centrum zaplanowano zastosowanie procesu odzyskiwania ciepła, w wyniku czego w zimie nie będzie wymagany konwencjonalny system grzewczy - system z wymiennikami ciepła zamontowanymi w ogrzewaniu podłogowym dostarczy chłodzenia latem. Koniec budowy zaplanowano na jesień 2018 r.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.