Dzięki temu dane dotyczące plonów z kombajnu Claas można pobrać bezpośrednio do programu Agrinavia MAP, a mapę pola z jego granicami - do Claas Telematics, co oznacza duże ułatwienie i oszczędność czasu.
Połączenie odbywa się dzięki wykorzystaniu interfejsu Claas API. Obie strony wniosły do projektu swoje doświadczenia z dialogu z rolnikami, a także wiedzę techniczną. Firmy zgadzają się, że dla indywidualnego producenta kompatybilność różnych programów używanych w gospodarstwie jest wielką zaletą - zapewnia łatwy i szybki przepływ danych.
Użytkownicy Agrinavia MAP mają już zapisane w formie cyfrowej granice pola, które teraz można łatwo przesłać do Claas Telematics. Zapewnia to klientowi pełne wykorzystanie jego automatycznej dokumentacji na maszynie.
Dzięki połączeniu tych rozwiązań za pomocą kilku kliknięć w programie można automatycznie pobierać mapę plonów z kombajnu zarówno podczas żniw, jak i po ich zakończeniu. Wszystkie dane dotyczące zbiorów są przechowywane w jednym systemie, dzięki czemu śledzenie ich jest łatwiejsze i znacznie wydajniejsze. Mapa plonów pokazuje np. jak plonowało pole w konkretnym miejscu. W porównaniu z plonami z innych lat dane te dają dobry przegląd produkcji.
W bieżącym sezonie jeden z klientów korzystających z oprogramowania Agrinavia w północnej Polsce testował połączenie systemu Claas Telematics za pośrednictwem interfejsu Claas API. Dane z dwóch kombajnów Lexion 780 były automatycznie przesyłane do konkretnych pól w oprogramowaniu Agrinavia Field. Klient na bieżąco otrzymywał gotowe mapy plonu, bez potrzeby ręcznego zgrywania i łączenia danych.