Aktualności

Claas i Agrinavia zapewniają lepsze wykorzystanie danych

Data publikacji:

Współpraca firm Claas i Agrinavia Polska w zakresie wymiany danych zaowocowała połączeniem programu mapowego Agrinavia MAP z systemem Claas Telematics.

Dzięki temu dane dotyczące plonów z kombajnu Claas można pobrać bezpośrednio do programu Agrinavia MAP, a mapę pola z jego granicami - do Claas Telematics, co oznacza duże ułatwienie i oszczędność czasu.

Połączenie odbywa się dzięki wykorzystaniu interfejsu Claas API. Obie strony wniosły do projektu swoje doświadczenia z dialogu z rolnikami, a także wiedzę techniczną. Firmy zgadzają się, że dla indywidualnego producenta kompatybilność różnych programów używanych w gospodarstwie jest wielką zaletą - zapewnia łatwy i szybki przepływ danych.

Użytkownicy Agrinavia MAP mają już zapisane w formie cyfrowej granice pola, które teraz można łatwo przesłać do Claas Telematics. Zapewnia to klientowi pełne wykorzystanie jego automatycznej dokumentacji na maszynie.

Dzięki połączeniu tych rozwiązań za pomocą kilku kliknięć w programie można automatycznie pobierać mapę plonów z kombajnu zarówno podczas żniw, jak i po ich zakończeniu. Wszystkie dane dotyczące zbiorów są przechowywane w jednym systemie, dzięki czemu śledzenie ich jest łatwiejsze i znacznie wydajniejsze. Mapa plonów pokazuje np. jak plonowało pole w konkretnym miejscu. W porównaniu z plonami z innych lat dane te dają dobry przegląd produkcji.

W bieżącym sezonie jeden z klientów korzystających z oprogramowania Agrinavia w północnej Polsce testował połączenie systemu Claas Telematics za pośrednictwem interfejsu Claas API. Dane z dwóch kombajnów Lexion 780 były automatycznie przesyłane do konkretnych pól w oprogramowaniu Agrinavia Field. Klient na bieżąco otrzymywał gotowe mapy plonu, bez potrzeby ręcznego zgrywania i łączenia danych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.