Aktualności

Claas docenia młode talenty

Data publikacji:

Po raz kolejny Fundacja Claas w uznaniu wybitnych prac końcowych przyznała studentom z wydziałów rolnictwa i inżynierii nagrody o łącznej wartości ok. 50 tys. euro. Zwycięzcy odebrali swoje nagrody w Claas Greenhouse w Harsewinkel, a prace uhonorowane nagrodami głównymi studenci przedstawili w ramach krótkich prezentacji.

    Maciej Kubicki z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

    Maciej Kubicki z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Talenty w rolnictwie oraz inżynierii, są bardzo ważne, aby sprostać wyzwaniom, przed którymi stoimy dziś i będziemy stawać w przyszłości - powiedziała Claas-Mühlhäuser, przewodnicząca Rady Naukowej Fundacji Claas, która została założona w 1999 r. Od tego czasu co roku przyznaje stypendia Helmuta Claas’a, nagrody premiowe oraz nagrody międzynarodowe. W tym roku do nagród dołączyła nowa kategoria: „AgTex Doctoral Thesis Price” wręczana jest doktorantom II roku studiów, którzy prowadzą badania nad maszynami rolniczymi i mechanizacją, ciągnikami i silnikami lub automatyzacją i elektroniką.

Jedną z nagród międzynarodowych o wartości 2000 euro otrzymał Maciej Kubicki z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Ten absolwent studiów I stopnia na kierunku inżynieria rolnicza prowadzonych na Wydziale Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przygotował pracę inżynierską, w ramach której powstał projekt stanowiska do pomiaru momentu obrotowego powodującego rozłączanie sprzęgieł przeciążeniowych stosowanych w wałach odbioru mocy. Inspiracją dla tego projektu był duży rozrzut pomiędzy wartościami nominalnymi a rzeczywistymi momentami obrotowymi wyłączającymi sprzęgła przeciążeniowe, stwierdzony dla wałów dostępnych na polskim rynku.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.