[ATR] Aktualności Claas

Claas - CK prezentacje

Data publikacji:
claas
claas maszyna
claas owijarka
class ciągnik
class kombajn
claas prasa

Bogatą paletę maszyn, ciągników, ładowarek i kombajnów, w tym interesujące nowości zaprezentowała firma Claas podczas międzynarodowej konferencji połączonej z pokazami polowymi, która odbyła się 18-19 lipca na terenie Austrii i Węgier. W wydarzeniu wzięła udział liczna grupa przedstawicieli prasy branżowej z różnych krajów, także z Polski.

Dwudniowa impreza obfitowała w pokazy, a jej pierwsza część odbyła się w gospodarstwie Schoditsch w miejscowości Grosspetersdorf w Austrii, tuż przy węgierskiej granicy, gdzie po omówieniu maszyn i rozwiązań można było zobaczyć w pracy m.in. nowe przegubowe ładowarki kołowe Torion Sinus. Drugi dzień wypełniły pokazy polowe, które zorganizowano w Austrii i po sąsiedzku, na Węgrzech. W Austrii popis dały maszyny do zbioru zielonek z ciągnikami Arion 550 i Axion 870, w tym zestaw kosiarek Disco 3600FC+Disco 1100, prasa zwijająca Rollant 540RC Comfort oraz zgrabiarka Liner 2700. Z kolei na Węgrzech można było obejrzeć zbiór zbóż w wykonaniu kombajnów Tucano 430 Montana i 560 Montana oraz Lexion 750 Cemos Automatic, zwieńczony zbiorem słomy przez prasę Quadrant 5300 FC, formującą duże bele prostopadłościenne.

Przegubowe z dobrym skrętem

Choć w „austro-węgierskich” pokazach mogły podobać się wszystkie maszyny, kilka z nich przykuło uwagę nico bardziej. Na pewno wyróżniały się dwie ładowarki przegubowe Torion z liczącej trzy modele nowej serii Sinus - kompaktowa Torion Sinus 644 (6,4 t/73 KM) i ciężka Sinus 956 (9,1 t/106 KM), charakteryzujące się m.in. dużą prędkością jazdy (40 km/h) i wysokością podnoszenia (3,35 i 3,72 m lub 3,79 i 4,01 m w opcji), a przede wszystkim dodatkowo skręcaną tylną osią i zredukowanym o 10° kącie skrętu przegubu, co zapewnia lepszą zwrotność, przy większej ładowności i stabilności niż w klasycznych maszynach przegubowych.
Swoje walory udowodnił też zestaw koszący złożony z nowej kosiarki czołowej Disco 3600 FC Move i podwójnej tylnej Disco 1100 (10,7 m). Warto dodać, że podobna kombinacja kosiarek z kondycjonerami walcowymi (RC) ustanowiła 1 lipca w USA nowy rekord Guinnessa w zbiorze lucerny. Na farmie Mesbergen w Greeley w stanie Kolorado, poruszając się z prędkością nawet 30 km/h, w ciągu 8 godzin skosiła aż 141,1 ha, bijąc dotychczasowy rekord o 40,5 ha.
Z kolei na Węgrzech imponował hybrydowy Lexion 750 Cemos Automatic, samoczynnie dostosowujący na bieżąco ustawienia do warunków zbioru. Z kombajnem współpracował nowy, 10-7-metrowy heder Convio 1080, który w wersji Flex ma regulowaną w pionie w zakresie 225 mm listwę nożowa i stół. Przyrząd żniwny tego typu może pracować w 4 trybach, włącznie z Auto Contour Flex, zapewniającym automatyczne ustawianie hedera w najniższej pozycji, z uwzględnieniem ukształtowania terenu.

DK/SS

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.