[ATR] Aktualności Claas

Claas - Centrum testów i badań

Data publikacji:
claas testy
zespół claas

Firma Claas otworzyła w swojej siedzibie w Harsewinkel nowoczesne centrum testowe wspierające rozwój nowych maszyn rolniczych.

Udziałowcy, osoby zarządzające koncernem, pracownicy i goście ze świata polityki świętowali oddanie do dyspozycji budynku, w który zainwestowano 15 mln euro. – W maju 2017 r. staliśmy tutaj razem, aby położyć kamień węgielny pod nowe Centrum Testów i Badań. Dwadzieścia dwa miesiące później wszystko jest gotowe i funkcjonalne – powiedziała Cathrina Claas-Mühlhäuser, prezes rady nadzorczej Claas.
Firma Claas, budując nowy ośrodek, chce skrócić czas potrzebny na prace projektowe swoich kombajnów zbożowych, sieczkarni i ciągników. W 13 komorach testowych symulowane są najróżniejsze obciążenia, które występują na polach podczas żniw na całym świecie. Testy na elektrycznie napędzanych stanowiskach badawczych trwają 24 h na dobę, przez 7 dni w tygodniu.
Budynek ma zainstalowaną moc chłodzenia wynoszącą 1200 kW, co odpowiada mocy grzewczej 120 domów jednorodzinnych. Na powierzchni użytkowej o całkowitej powierzchni ponad 7 tys. m² powstały nowoczesne pomieszczenia biurowe dla około 200 pracowników z atrakcyjną strefą komunikacyjną.
Największe stanowisko badawcze pozwala testować m.in. trwałość przyrządów żniwnych o długości do 12 m. – Sam fundament waży 600 t, został on odlany w jednym kawałku bezpośrednio na miejscu i jest utrzymywany przez zawieszenie pneumatyczne. Jest to zapewne dość unikalne rozwiązanie w Europie – ocenia Oliver Westphal, który jest odpowiedzialny za Centrum Testów i Badań w Harsewinkel.
Elektronikę wszystkich maszyn montuje się w skomputeryzowanych systemach wielkogabarytowych, aby systemy wspomagania operatora mogły być testowane w interakcji z innymi komponentami. Jeden kombajn zbożowy posiada ponad 30 jednostek sterujących, tak więc dla każdej maszyny w sposób w pełni zautomatyzowany odbywa się do 50 tys. przypadków testowych.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.