[ATR] Technika Claas

Claas API - zarządzanie maszynami różnych marek

Data publikacji:
sieć maszyn

Dostępne na rynku rozwiązania programowe do wspierania obsługi kartoteki polowej i zarzadzania gospodarstwem wymagają od użytkowników regularnego wprowadzania danych na temat wykonanych prac. Często klienci muszą poświęcać dużo czasu na eksport danych z posiadanych maszyny różnych marek za pośrednictwem pamięci USB lub telemetrii a następnie import tych danych do programu.

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów w zeszłym roku Claas wprowadził na rynek nową funkcjonalność z zakresu telematyki – Claas API. Umożliwia ona bezpośrednie połączenie między platformą Telematics a oprogramowaniem do zarządzania gospodarstwem – Farm Management Information Systems (FMIS). Claas API jest dostępny dla każdej podłączonej do sieci maszyny Claas, niezależnie od roku jej produkcji.

Nowy interfejs Claas API tworzy specjalny układ łączący Telematics z oprogramowaniem od różnych dostawców.

Takie rozwiązanie znacznie ułatwia rolnikom śledzenie pracy, planowanie i dokumentację za pomocą wybranego przez nich programu” – komentuje Krzysztof Gomolla z Claas Polska. „Obecnie klienci korzystają z wielu rozwiązań cyfrowych, które są dostępne na rynku, mają również mieszane floty maszyn, dlatego tak ważna jest możliwość wzajemnej wymiany danych bez ich uciążliwego i czasochłonnego importowania i eksportowania pomiędzy różnymi programami

 – dodaje Gomolla.

Rozwiązanie dla każdego rolnika…

Aby móc skorzystać z Claas API, wystarczy mieć aktywną licencję Claas Telematics oraz licencję automatycznej dokumentacji, a także program do zarządzania gospodarstwem, np. 365FarmNet lub inny. Nie ma konieczności wprowadzania jakichkolwiek modyfikacji w maszynie.

Nawiązanie połączenia jest bardzo proste i polega na podaniu danych dostępowych do portalu Telematics w FMIS. Dzięki temu rozwiązaniu klienci nie muszą ręcznie dokumentować swojej pracy na polu, ponieważ Claas Telematics samoczynnie to nadzoruje i zbiera wszystkie dane z jednej lub kilku maszyn w zadaniu.

Platforma Claas Telematics synchronizuje linie graniczne działek z programem FMIS i automatycznie przesyła wszystkie prace wykonane przez maszyny oraz dane o wydajności i plonie. Klient może się od tego momentu zająć przetwarzaniem tych danych w programie i nie musi już poświęcać czasu na ich przenoszenie ani na tworzenie kolejnych linii granicznych w kilku systemach.

…oraz producenta

Każdy producent oprogramowania może skorzystać z Claas API i umożliwić klientom wykorzystanie danych z Telematics. Klienci otrzymują w ten sposób realne korzyści. Dzieje się tak dlatego, że parametry i mapy plonów mogą być teraz używane również w FMIS i mogą one stanowić podstawę decyzji dotyczących np. map aplikacyjnych nawożenia i siewu. Dane maszynowe umożliwiają również automatyczne zapisywanie pracy, co ułatwia dokumentację oraz rozliczanie rolników i usługodawców.

Claas API to już kolejne po systemie DataConnect rozwiązanie mające na celu ułatwienie zarządzania danymi, a tym samym stworzenie pewnego rodzaju sieci łączącej maszyny i programy różnych producentów. Rolnik może z tych funkcjonalności skorzystać bezpłatnie. Otrzymuje w ten sposób pakiet najpotrzebniejszych informacji – nie musi już ich nigdzie szukać ani poświęcać czasu na ich ręczne przenoszenie.

Korzyści ze skorzystania z Claas API:

•    większy komfort obsługi;
•    brak potrzeby wprowadzania danych do różnych systemów;
•    brak konieczności wykonywania ręcznych czynności związanych z zarządzaniem danymi;
•    eliminacja ryzyka utraty danych wskutek nieprawidłowej obsługi;
•    łatwa, inteligentna dokumentacja;
•    wymiana szczegółowych danych pól w formacie ISO-XML.

Co oznacza termin API?

Skrót API (Application Programming Interface) oznacza interfejs programowania aplikacji. Jest częścią oprogramowania, które umożliwia innym programom połączenie się z programem docelowym. To termin techniczny z zakresu informatyki. Z programami typu API mamy kontakt na co dzień, np. podczas robienia zakupów przez Internet, gdy sklep internetowy automatycznie łączy się z kontem bankowym, dzięki czemu nie musimy wykonywać przelewu ręcznie.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.